Kenestä tulisikaan paras presidentti ei ainakaan mistään mieleltään poikasten kaltaisista klopeista jotka iästään huolimatta kuvittelevat olevansa jotakin ikiteinejä (ja joilla on eliitin median tuki).
Soinin kannatusta on media yrittänyt vähentää ja toisinaan näyttäisi että sinä ollaan onnistuttu mutta presidentin vaaleista tuleekin oikein Super-Jytky kun kansa valitseekin Soinin Presidentikseen!
Soinin kannatusta on media yrittänyt vähentää ja toisinaan näyttäisi että sinä ollaan onnistuttu mutta presidentin vaaleista tuleekin oikein Super-Jytky kun kansa valitseekin Soinin Presidentikseen!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Median lietsoma vaino perussuomalaisten jäseniä ja kannattajia vastaan on omiaan nostamaan Timo Soinin kannatusta. Näistä vaaleista on nimittäin tulossa Ketä eniten vastustan vaalit Lipponen on jo pudonnut kuin eno veneestä ja Niinistöllekkin on luvassa vaikeuksia. Kaikki suomalaiset eivät haluaa lisää kokoomusvaltaa ruoriin.
äänestän Soinia, ilman muuta...haluan muutosta tähän massaturismiin mun piikkiin..
SOINI JA ESAUYJA HYVIÄ Pressa ehdokkaita.Soini on hyvä,ajattelee ja tukee omaa kansaa.Kyllä suomi on suomi.osto hallitus ,edellinen hallitus..hyi hitto.yök.Ajan taju,Suhteellisuuden taju...kävi kato.
Nyt on tulossa persiistä ISO JYTKY!
Kokeilinpa Iltalehden vaalikonetta.
Se ei sentään valehdellut, vaan tulos oli oikein järkevä: Soini oli kirkkaasti ykkösenä. Toiseksi tuli vanha kunnon Väyrynen. Bidee oli listan viimeisenä.
palsta on tehty pohjoiskoreassa? Toiminta viittaa samaan taktiikkan.
kyllä ihmetyttää.niinistö oli OSTOHALLITUKSEN PUHEMIES....niin.miten kansa on hullaantunut niinistöön.outo juttu..Parempia on SOINI,Esayuja,Väyrynen esim.
Olet aito Perussuomalainen henkilö. Niin sallit varmaan kysymyksen Raakkunalta, että ketä ihmettä tarkoitat esitykselläsi "Poikasten kaltaisista klopeista, jotka iästään huolimatta kuvittelevat olevansa ikiteinejä" Hoop.
Timo Soini on ainut oikeassa iässä oleva ehdokas presidentiksi.
Niinistö, Väyrynen ja Lipponen ovat lähes 70 kymppisiä nyt tai mahdollisen kauden lopulla, emmekö muista millaista oli kun presidentti ei pysynyt omilla tolpoilla tai pystynyt lukemaan edes paperista tekstiä?
Nyt on elätettävänä kohta 3 pressaa puolisoineen,turvamiehineen ym. Joten tulee mahdollisemman vanha pressa edulliseksi valita tässä vaiheessa. Neljä vuotta ja taas uusi elätettävä pesueineen ja lisäksi se vallassaoleva.
Tämä tulee kalliimmaksi kuin Ruotsissa kuningashuone.
Et vastannut kysymykseeni, jonka esitin sinulle tuossa yläpuolella. Väitän että olet omiemme leirissä eräs suomenruotsalainen panetteleva kateellinen sikaniska. Ja tiedät että Timo Soini on muutaman vuoden Raakkunaa nuorempi henkilö.
Lipposella ei ole mitään uutta,järkevää annettavaa..ei käy.nauttikoon nyt kaikessa rauhassa.yli mielisyydestään.yli eläkkeestään.Samoin NIINISTÖ.vanha ukko.kroonisesti ahne.kuinkahan monen`?:Köyhän ,elämään on nämä ketut tutustuneet.KÄYTÄNNÖSSÄ.Ahneet kyllä ovat omineet ja rahat.VASTUUN OTTO.missä.?.kelle se kuuluu?:MITÄ LILIUS TEKEE MILJOONILLAAN?:kansan rahalla.?.mitä tarkoittaa vastuun otto..