Pääsekö jostain katsomaan, miten kenon voitot ovat jakautuneet arvontakohtaisesti.
kerrotaanhan ne lotossa ja vikinglotossakin.
Missä kenon voitonjaot arvonnoittain
18
392
Vastaukset 18
- Kehno"Onnen"Peli
Käsittääkseni niitä sai aikoinaan kaivettua esille netistä monen mutkan takaa, mutta nykyään ei taida olla sitäkään mahdollisuutta olemassa.
Kenon voitonjako ei todellakaan olisi mitään "kaunista" katseltavaa.
Paljon pieniä "voittoja" ja Veikkauksen pelit tuntien yli tuhannen euron voittoja muutama hassu kymmen.
Kymppitonnien voittoja ehkäpä muutama silloin tällöin viikossa/kuukaudessa sekä sadantuhannen ylittäviä potteja noin tusina vuodessa keskittyen ajankohtiin, jolloin niiden mainosarvo on parhaimmillaan... - kreikkakeno
vuos ikipeliä 3 riviä ,2x taso 7 ja 1x 10 taso panos 2e= yht 6e..palutus 14 e koko vuonna .siinä voitonjakoa.
- onkoees väärrin
>Ei missään kun voittoja ei jaeta kuin veikkauksen henkilökunnan tutuille ja virallisille valvojille,
- 3456y54
Aivan! Vaadimme voitonjaot näkyviin. Jos voitot koostuvat pelkistä 50c takaisinmaksuista, jossain mättää ja pahasti.. eikä se ole tod.näköisyyksissä
- että silleenpä
Tein päivällä 20 riviä 6-7 tasoa, palautus täysi 0 ja näin on useimmiten!!!! Eikä voitonjakoja julkaista missään. Kerran kysyin sitä sisäasiainministeriön poliisihallinnolta ja sain vastaukseksi, että Veikkaus katsoo, että se ei ole tarpeen. Että silleen. On varmasti se viesti vielä tallessa!
- KurrePuussa ja rahat
Kenon voitonjako on luultavasti noin 15 % voittoosuuksista. Yhtiö nyhjää tyhjästä sopivan rivin niin ei jää jaettavaa. Jos joitain kymmeniä miljoonia jää jakamatta niin ne siirretään kätevästi loton jättipotteihin ja markkinointiin. Paljon kenorahoja palaa myös yhtiön veikkauskorttipuuhasteluun.
Veikkauksen arvonnat ovat huijausta joka suoritetaan näppärästi atk-laitteilla ja tv-tekniikalla.
Veikkauspelien valvonta on täysin moraalitonta.- Virallinen valvoja-x
Arvoisa Kurre. Veikkauspelien arvonta on täysin rehellistä.
- Älykäs
Virallinen valvoja-x kirjoitti:
Arvoisa Kurre. Veikkauspelien arvonta on täysin rehellistä.
Mihin joutuvat kenon lunastamattomat voitot? Kenoon ne eivät ainakaan palaudu.
- JULIUSI
Virallinen valvoja-x kirjoitti:
Arvoisa Kurre. Veikkauspelien arvonta on täysin rehellistä.
EI VARMASTI OLE , NELJÄ PALLOSARJAA JOTKA OVAT PAINOTETTU MITEN SATTUU.HUOMAA PIENTEN VÄHÄISYYS..................
- Talles paljon muutak
@poliisi.fi
To:
Subject: VS: VS: Esittämänne kysymykset Poliisihallitukselle
Hei.
Niin, tarkoitin, että automaattista raportointia voittojen määrästä per taso lähetyksen yhteyteen suunniteltiin, mutta pelijärjestelmä ei sellaista suoraan tuottanut. Yhtiö on katsonut, ettei lähetyksen yhteyteen rakennettavaa raportointisysteemiä ole aiheellista tällä hetkellä luoda ja raportointi on toteutettu lähinnä vuosikertomuksessa.
Toivottavasti tämä selvensi tätä kohtaa. Tämä on yhtiön oma päätös, eikä siihen ole ollut toistaiseksi tarvetta valvonnan puolelta puuttua eikä välttämättä toimivaltaakaan.
Terveisin
POHA
Tällaisia vastauksia sieltä on saatu. Miten on mahdollista loton kohdalla antaa voitonjako joka kerta, jos se ei ole kenossa mahdollista? Herättääkö kysymyksiä? Vastaappa nyt virallinen valvoja X!- usko jo!
Virallinen valvoja X, uskotko jo, että poliisihallintoon on oltu yhdeydessä ja nyt selvitellään kuka niistä virallisista valvojista olet. Katso edellinen vastaus, joka on kopioitu poliisihallinnon vastauksesta.
- Taas,ALV60,Hupe1
Virallinen valvoja-x
Et sitten huomannut, että nimim KurrePuussa ja rahat oli pieni vihje e-bingon pesänjakajista. Se siitä rehellisyydestä.
Terveisin
Tek0, Tuliranta,Pampula15,PLU,Kettu18, Huutola,repa Peec,
Ellamari59 ja JMHERTTUA ja
PuppePepe sekä Tero0402 - LPPoppoo
Ei taida vastata Virallinen valvoja-x tuohon veikkauksen nimimerkkikimaraan.
- 5333
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/keno-pyoraytti-mukavan-paasiaisyllatyksen-mikkeliin/art-1288461199083.html
Alkaa Veikkauksen huijaus jo vaikuttaa surkuhupaiselta näinä ''voittomainoksineen'... ;)- JULISIUS
ON NE VOITTO MAINOKSET TÄYTTÄ HUIJAUSTA NOILLA NUMEROILLA,OOTKO HUOMANNU MINKÄLAISIA RIVEJÄ NYKYÄÄN TULEE.HARVA VOITTAA NYKYRIVEILLÄ....................................................................................................
- JULIUSI
ALETAA KENO BOIKOTTIIN KOSKA KENO ON KIEROA
- potsäk
"Kenosta jaetaan yli 100 000 erikokoista voittoa jokaisena päivänä " siin veikan sivulta kopsattu ainoa tieto jonka löysin kun yritin hakea palautuprosenttia. silmäni pistää heti kohtaan "erikokoista " :) ovela tapa mainostaa"KAPPALETTA VOITTOJA" :)) montakohan tuosta sadast tonnista on edes voittoa saatikka "mainittavaa" voittoa. ei missään mainittu montako riviä pelataan päivässä"?::) mitä ideaa on voittaa egella ege;)saatikka 10 € .. voittaa 1% joka veikkauksen mukaan on VOITTO:) ihan naurettavaa mutta bisnekselle tyypillistä mainnostamista.
- me-262
Niinpä niin, Ruohtissa ompi aivan toisin kun ei ole mitään salattavaa:
https://svenskaspel.se/?pageid=/resultat/keno
Ps. Ruotsin kenolla on helppo tesmiä ja todentaa myös se kylmä tosiseikka, että keno on järkyttävän kehno onnenpeli ihan rehellisenäkin versiona.
Ei muuta kuin kokeeksi tarkistelemaan omia rivejä länsi-naapurin arvonnoista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851216
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455