2012

Suomi saa pian uuden Presidentin ja Puolustukselle on aika saada uudet suuntaviivat. Vasemmisto on ajanut puolustusta alas asia pitää korjata. Idässä panostetaan puolustukseen todella isoilla panoksilla.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Puolustushallinto vie tavattomasti veronmaksajien rahoja ilman mitään järjellistä hyötyä tai lisäarvoa yhteiskunnalle. Eikö ko miljardit tulisi käyttää maamme sosiaali- terveydenhoidon, koulutuksen jne. tarpeisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyysäri.. kirjoitti:

Suomi saa pian uuden Presidentin ja Puolustukselle on aika saada uudet suuntaviivat. Vasemmisto on ajanut puolustusta alas asia pitää korjata. Idässä panostetaan puolustukseen todella isoilla panoksilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu