Kuka oli todistamassa, kun kristinuskon Jumala "loi taivaat ja maat"?
Missä ovat tuon tapahtuman todistajat?
Onko tietoa?
16
85
Vastaukset
- Totuutta vain
Adam ja Eeva saivat kuulla itseltään Jumalalta, miten hän oli luonut taivaan ja maan ja meren, ja kaiken mitä niissä on, ja ihmisen omaksi kuvakseen, Jumalan kaltaiseksi. Tämä tieto on kulkeutunut Adamin pojan Seetin sukulinjassa aina meille asti.
Missä Adam ja Eeva ovat?
He ovat kuolleet aikoja sitten ja heidän ruumiinsa on kadonnut, niin kuin Herra sanoi heille tapahtuvan, jos he syövät kielletystä puusta. Mutta heidän perintönsä eli Jumalan sanat ovat säilyneet meille asti, ja me olemme kaikki heidän jälkeläisiään.- outoja juttuja
Keiden kanssa Aatamin ja Eevan lapset menivät naimisiin?
Milloin suunnilleen kaikki tuo tapahui?
Millä kieltä he käyttivät? - Tässä vastaus
outoja juttuja kirjoitti:
Keiden kanssa Aatamin ja Eevan lapset menivät naimisiin?
Milloin suunnilleen kaikki tuo tapahui?
Millä kieltä he käyttivät?Aatami yhtyi tyttäriinsä ja Eeva teki lapsia pojilleen. Lisäksi tyttäret ja pojat tekivät lapsia keskenään. Tätä sukurutsausta jatkui aina Mooseksen aikoihin asti, jolloin ihmiskunnan pääluku oli n. 10 000.
- Tanja O
Tässä vastaus kirjoitti:
Aatami yhtyi tyttäriinsä ja Eeva teki lapsia pojilleen. Lisäksi tyttäret ja pojat tekivät lapsia keskenään. Tätä sukurutsausta jatkui aina Mooseksen aikoihin asti, jolloin ihmiskunnan pääluku oli n. 10 000.
Se varmasti selittääkin sen, miksi ns. uskovaisissa on niin paljon pedofiilejä.
- Lisää outoutta
Tässä vastaus kirjoitti:
Aatami yhtyi tyttäriinsä ja Eeva teki lapsia pojilleen. Lisäksi tyttäret ja pojat tekivät lapsia keskenään. Tätä sukurutsausta jatkui aina Mooseksen aikoihin asti, jolloin ihmiskunnan pääluku oli n. 10 000.
Jumalahan loi Aatamin ensin ja vasta sitten myöhemmin Eevan, kun huomasi Aatamin olevan niin yksinäinen.
Herääkin kysymys, kuinka Jumala osasi luoda Aatamille pippelin ja kivekset, kun Aatamin luomishetkellä ei vielä Eevasta ja siis suvunjatkamistarpeista ollut tietoakaan? - Uolevi Leviltä
Lisää outoutta kirjoitti:
Jumalahan loi Aatamin ensin ja vasta sitten myöhemmin Eevan, kun huomasi Aatamin olevan niin yksinäinen.
Herääkin kysymys, kuinka Jumala osasi luoda Aatamille pippelin ja kivekset, kun Aatamin luomishetkellä ei vielä Eevasta ja siis suvunjatkamistarpeista ollut tietoakaan?Sekin oli outoa, ettei Jumala ennakoinut Aatamin yksinäisyyttä.
Ei kristinuskon Jumala taida sittenkään olla kaikkivoipa. - Kerropas
Mistä todellakin löytyi Seetille vaimo?
- tehty on varmasti
Kuka oli todistamassa, kun kristinuskon Jumala "loi taivaat ja maat"//
ainakin Jeesus oli paikalla kysy Häneltä- Anna numero
Onks sulla Jeesuksen puhelinnumeroa, niin kysästääs?
Kumma, ettei Raamattu kerro mitään Jeesuksen olemassa olosta kaiken alkuhetkillä.
- Iso Jytky.
Eipä sillä todistajia ollut, toisin on alkuräjähdyksen laita. Alkuräjähdys on nähty ja todistettu.
Alkuräjähdys joka todistajien mukaan oli hiukkaspuuroa, räjähti sellaisella voimalla että tukka on sekaisin vieläkin. Ne joilla oli peltorit säilyttivät kuulonsa. Ilman peltoreita paikalla olleet todistajat kyselevät tänäkin päivänä, "mitä?", mikä se oli!?"- ?
Oliko jo silloin ihmisiä?
- silminnäkijä
"Sairaat uskonnot
1.1.2012 00:06
0
Kuka oli todistamassa, kun kristinuskon Jumala "loi taivaat ja maat"?
Missä ovat tuon tapahtuman todistajat? "
Jos kysyt tällaista, et vaikuta kovin terveeltä sinäkään. - Sairaat uskonnot
Hyvä juttu, että myönsit uskovaiset sairaiksi.
Yritän vain panna teidät harhaanjohdetut edes hiukan ajattelemaan omilla aivoillanne. Toivon, että tajuaisitte, miten typeriin juttuihin oikein uskotte. - ½Q
Mikäli alkuräjähdys on tapahtunut,siitä pitäisi löytyä todisteita.
1965 Arno Penzias ja Robert Wilson huomasivat taivaalta tulevan mikroaaltosäteilyä,
joka vastaa noin 3 kelvinin lämpötilassa olevan mustan kappaleen säteilyä.
Löydöstään he saivat Nobelin palkinnon 1979.
Tämä kosminen taustasäteily on seuraus alkuräjähdyksestä.- ----
Ei ole todisteita alkuräjähdyksestä ei Jumalan luomisestakaan. Kumpikin on vain kuvitelmaa.
- Saa Ta Na
---- kirjoitti:
Ei ole todisteita alkuräjähdyksestä ei Jumalan luomisestakaan. Kumpikin on vain kuvitelmaa.
Pakko uskoa jos niin sanot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270