Mikä oli se tarkka päivämäärä? 24.12.2012? Sehän on seuraava joulu!
Tänä vuonna Maailma loppuu!
9
181
Vastaukset
- Kalenteri loppuu
Päästään samalla eroon Puustisesta;)
- voevoe
Ei tule ens joulua ei..
- asdasdasdfef
NIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUdasdasdasdas
- tieteilijä
Kylmär kädet johtuu happenpuutteesta! Ilmakehän hapenmäärä lienee jo kuluvana talvena vähentynyt ja huoneissa, joissa huono tuuletus voi happi vähetä laivan liikaa, joka näkyy, tuntuu käsien ja varpaiden kylmenemisenä!
- Arsenilkki
Missä se Nibiru viipyy? EI NIMITTÄIN NÄY TAIVAALLA? Hahaha! Taas saa nauraa partaansa, kun salikset itku kurkussa odottavat loppuvuodelle jtn. suurta mullistusta jota ei oikesti tule. Ainoa mullistus taitaa olla noiden pösilöiden itsemurha-aalto.
- Sulka hammas
No eihän se näy, jos se on niin musta, että imee kaiken valon, joka siitä heijastuisi.
Johan se maailmanloppu joutaa tulla, kun maan hallituskin leikkaa tänä vuonna aina vaan lisää, että köyhäkin kuolee ennemmin, kuin Niburu ennättää tulla.
Kunhan vaan eivät nämä herrat keksi luvata mitään mukavaa köyhälle, juuri ennen Niburun rantautumista, alkais muuten harmittaan liikaa, lähestyvä "maailmanloppu tai maailman ravisteleminen", jonka Niburu aikaan saa.
- ltte piru
Joo, loppuu loppuu. On jo aikakin. Maailmanloppuja on rästissä vaikka kuinka: ainakin vuosien 666, 1000, 2000 ja 2003 loput ovat myöhässä.
Ja Nibirua 3600 vuoden kiertoaikoineen ei ole muualla kuin hullujen harhoissa. - 21.12.2012
Uutta Jerusalemia vaan ei vielä näy. :)
- Kylmät kädet
Itse en usko maailmanloppuihin ihmiskunnan elinaikana.
Yhteiskunnan elinkaari on niin lyhyt, että on tähtitieteellisen pieni todennäköisyys, että maapallo kohtaisi katastrofin tuon silmänräpäyksen aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022