Tänä vuonna Maailma loppuu!

Mikä oli se tarkka päivämäärä? 24.12.2012? Sehän on seuraava joulu!
9189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Päästään samalla eroon Puustisesta;)

Äänestä

Ei tule ens joulua ei..

Äänestä

NIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUNIBIRUdasdasdasdas

Äänestä

Kylmär kädet johtuu happenpuutteesta! Ilmakehän hapenmäärä lienee jo kuluvana talvena vähentynyt ja huoneissa, joissa huono tuuletus voi happi vähetä laivan liikaa, joka näkyy, tuntuu käsien ja varpaiden kylmenemisenä!

Äänestä

Missä se Nibiru viipyy? EI NIMITTÄIN NÄY TAIVAALLA? Hahaha! Taas saa nauraa partaansa, kun salikset itku kurkussa odottavat loppuvuodelle jtn. suurta mullistusta jota ei oikesti tule. Ainoa mullistus taitaa olla noiden pösilöiden itsemurha-aalto.

Äänestä
  • No eihän se näy, jos se on niin musta, että imee kaiken valon, joka siitä heijastuisi.
    Johan se maailmanloppu joutaa tulla, kun maan hallituskin leikkaa tänä vuonna aina vaan lisää, että köyhäkin kuolee ennemmin, kuin Niburu ennättää tulla.
    Kunhan vaan eivät nämä herrat keksi luvata mitään mukavaa köyhälle, juuri ennen Niburun rantautumista, alkais muuten harmittaan liikaa, lähestyvä "maailmanloppu tai maailman ravisteleminen", jonka Niburu aikaan saa.

    Äänestä

Joo, loppuu loppuu. On jo aikakin. Maailmanloppuja on rästissä vaikka kuinka: ainakin vuosien 666, 1000, 2000 ja 2003 loput ovat myöhässä.

Ja Nibirua 3600 vuoden kiertoaikoineen ei ole muualla kuin hullujen harhoissa.

Äänestä

Uutta Jerusalemia vaan ei vielä näy. :)

Äänestä

Itse en usko maailmanloppuihin ihmiskunnan elinaikana.

Yhteiskunnan elinkaari on niin lyhyt, että on tähtitieteellisen pieni todennäköisyys, että maapallo kohtaisi katastrofin tuon silmänräpäyksen aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Mikä oli se tarkka päivämäärä? 24.12.2012? Sehän on seuraava joulu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu