Tämä osio näköjään on muuttunut lähes pelkäksi kreationismikeskusteluksi. Ei se minua haittaa, mikäpä siinä. Omituinen juttu tosin on se, että Suomi24:ssä ON jo olemassa ihan oma osionsa kreationismista keskustelua varten. LUULISI sen osion kiinnostavan aiheesta innostuneita?
Tosin olen vetänyt sen johtopäätöksen, että täällä mellastanee yksi kirjoittaja, joka eri nimimerkeillä laukoo samat totuudet tulemaan. Kirjoitustyylin tunnistaa kyllä. Olen esim. kysynyt sitä, onko kirjoittaja ns. Nuoren Maan kreationisti, mutta se oli liian vaikea (?) kysymys. Samoin eräs toinen (?) nimimerkki jaksoi jaaritella pitkään kanssani samoista donosauruksen soluista, mutta hyytyi sitten, kun tosiasioita alkoi eteen tulla.
No, tätähän tämä nettikeskustelu on. Suosittelen kreationisti-intoilijoille aiheen omaa osiota. Siellä aiheeseen syvästi perehtyneet kirjoittajat jaksavat jankata kanssanne jokaisesta yksityiskohdasta.
Ja kyllä - kreationismi on oikeasti varsin säälittävää räpellystä. Kreationistien omista sivuista on faktatieto kaukana. Multinikkeily on säälittävää.
Kreationismipalsta?
Inhottava realisti
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026448
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h834933Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1053191Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303032Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262235Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191616Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961211Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391192Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311106- 48884