Itsenäisyys ilman omaa valuuttaa on sama kuin metsä ilman puita!
Haaste on siis todistaa että maa voi olla itsenäinen ilman omaa valuuttaansa jonka lainalaisuuksista se päättää itse.
Veikkaan että saan pitää sataseni.
Satanen Jos Kumoat väittämän:
6
88
Vastaukset
- EU Tuhoaa Valtiot?
"Anna minulle valtion rahan kontrollin, ja
en välitä kuka luo tuon maan lait".
"Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws."
Mayer Amschel Rothschild
[Mayer Amschel Bauer] (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe- kansallinen petos
Sauli Niinistölle ja Paavo Lipposelle Suomen markka oli tyhjän arvoinen ja he tiesivät jo silloin, että euro on fiesko, mutta silti kansalta kysymättä vievät Suomen pakko euroon.
http://www.youtube.com/watch?v=7FYpbCPJNy4
Täytyy olla märät purut pääkopassa jos palkisee Suomen markan ryöstäjät äänellään näissä vaaliessa!
- eipä tuota kumota
Itsenäisyydellä ei tosin tunnu äänestäjille olevan mitään väliäkään, kun äänestävät Bilderberg-Niinistöä presidentiksi. Mikä noita suomalaisia oikein vaivaa?
- Omituinen höpöttäjä
Siis oliko se "Itsetyydytys ilman omaa spermaa on sama kuin metsä ilman puita"!
- Jussuf (se sama)
Sandwich without sand is not a sandwich.
- voileipään
Jussuf (se sama) kirjoitti:
Sandwich without sand is not a sandwich.
ei hiekka kuulu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869