Uusi vuosi uudet ajatukset.
Euroopan unioni on konkurssissa.
Neutronipommi Katainen hävittää hyvinvointi valtiomme rakenteita räjäytys kerrallan.
Jäljelle jäävät velkavastuut kasvottomalle vakausrahastolle, jota kukaan ei voi valvoa eikä hallita.
Annetaan pankkien kaatua, miksi veronmaksajien tulisi maksaa toisten velkoja.
Asiat eivät pankkien häviössä muutu yhtään huonommaksi kuin tilanteessa johon Jyrki ja Jutta meitä nyt ajavat.
Meidän on seurattava Islannin mallia. Rauhanomainen kansan valtaan nousu tarvitaan nyt vuonna 2012.
Suomi saavutti kunnioitettava 77 vuoden iän jota juhlittiin viimeisen kerran itsenäisyyspäivänä 1994.
Vuonna 2011 vietettiin 16. kertaa suomen itsenäisyyden muistopäivää.
Vallankumous !
3
66
Vastaukset
- laillisuus kunniaan
Eikö Katainen syyllitynet petokseen allekirjoittaessaan sopimuksen jossa Suomi
on mukana euron vakausrahastossa vastoin perustuslakivaliokunnan päätöstä.
Eikö tässä maassa ole mitään tahoa joka voisi puuttua asiaan silloin kun lakia
rikotaan pääministerin taholta.
Onko jossain laki joka suo tuon mahdollisuuden, vai onko meillä niin lepsua ja
saamatonta kansaa että annetaan vain olla.
Ainaki perustuslakivakiokunnan pitäisi puuttua asiaan ja erottaa pääministeri
laittoman toiminnan vuoksi.
Eikö hallituksella ole lakimiehiä, ellei ole niin palkatkaa. - kansalaispoliitikko
Olisikohan meidän harkittava valtakunnanoikeutta niille, jotka lahjoittavat verorahamme EU:n rahastoille ja sitä kautta pankkiireille ja sijoittajille ? Esitän harkittavaksi. Ikinä emme saa rahoja takaisin. Ei siinä meidän työpaikkamme häviäisi vaikka Euroopan pankeista muutama kaatuisi.
Ministereitä vain hävettää esittää Suomen vaatimuksia isojen herrojen pöydissä. Siksi he ovat hiljaa ja vain myötäilevät. - itsepetosko???
Oikeustoimiin on ryhdyttävä, muu ei nyt meitä pelasta.
Eikö asiaan puuttuminen kuuluisi oppositiolle, mitään vaan ei tapahdu.
Lueskelin noita Antti Pesosen blokeja ja nyt kyllä kaduttaa etten äänestänyt
itsenäisyyspuoluetta vaaleissa vaikka vaalikoneetkin sen omakseni nimesi.
sitä vain ajattelee ettei uusi puolue kuitenkaan mene läpi, toivoin jopa että
persut ja Pesosen porukka yhdistyisi vasurit, äänestin sitten vasureita ja he
pettivät minut äänestämällä perustuslakimuutoksen puolesta, avaten näin tien
liittovaltioon ja natoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15812109
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454550Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1343643Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3621609Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451