Mitä ominaisuuksia täytyy olla hyvällä presidenttiehdokkaalla ?
- Ainakin seuraavat kolme: tarvitaan sydämen sivistystä, vastuun kantamista vaikeina hetkinä sekä kokemusta rakentavasta kansainvälisestä yhteistyöstä.
Turvallisuus & Riskienhallinta ?
- Kansainvälistä yhteistyötä ydinvoimaloiden turvallisuuden varmistamiseksi on lisättävä.
Mitä vauraus ja menestys ovat ?
- Me kaikki haluaisimme rikastua, mutta vaikeaksi sen tekee jo pelkästään se, että emme ”saisi” rikastua. Yhteiskunta rankaisee veroilla. Naapurit, ystävät ja jopa oma perheemme saattaa vähätellä ja halveksia menestystämme. Kaikki tämä tuomitseminen aiheuttaa sisäisen ristiriidan, mikä tekee menestymisen erittäin vaikeaksi.
Maahanmuutto ?
- Muukalaiset ovat muukalaisia, mutta kun puhutaan ulkoavaruuden muukalaisista, he ovat silloin ulkoavaruudesta tulleita muukalaisia. Paljon kiistelty asia, paljon puhuttu asia. No mitäs me tiedetään muukalaisista. Me tiedetään se että niitä on olemassa sen takia, koska jos mekin olemme olemassa niin on toisiakin muukalaisia olemassa tuolla ulkoavaruudessa.
www.niinisto.fi Sinun on liityttävä tukioihin, jotta demokratia poistuisi suomesta.
Sauli Niinistö 2012 presidentiksi - Meidän rikkaiden valinta.
12
69
Vastaukset
- keltapaita-
Sydämen sivistystä... heh eduskunnassa töissä olevat voivat kertoa että Niinistö ei erityisemmin pidä ihmisistä.
- hyvinvointi 2012
En minä ainakaan äänestä tuota Sauli Niinistöä.
Haavistohan se vasta pätevä onkin, kuinhan muut ihmisetkin sen huomaisivat. - ei ei ei ei ehkä
Saulissa on paljon hyvää, mutta KUKA on haastaja?? Se ainakin vaikuttaa ketä mä äänestän. Mut tää "pressa" on vain pr henkilö, jolla ei täs maas ole mitään todellistä valtaa, ehkä uudenvuoden kemuihin saa kutsua 3 kaveria oman maun mukaan. Eliminointitekniikka on paras työkalu valintoihin.
- Sauli pois/ulos!
Saulihan ei ole mitään Väyryseen verrattuna.
Väyrynen on paras presidentiksi, eli katsokaas ei toi Niinistö ollenkaan meitä tavallisia kansalaisia ajattele!
- Niinistö on heikko
Joku Sauli... PAH ... Sillähän on ongelmia vaikka muille jakaa. Saulin kannatais pitää turpansa kiinni vaan.
Pöllö on, joka antaa äänensä, tuolle vajaaälyselle Sauli Niinistölle. - Suuri Johtajamme
Lehdistö on jo pitkän aikaa pitänyt huolen siitä, että Sale on niin ylivoimainen, ettei muita "kannata" äänestää. Gallupit v-ttuun! Ne ohjailee ihmisten äänestyskäyttäytymistä, turha väittää ettei vaikuttaisi!
- politikka
Köyhälle tulee tunne kun äänestää porvaria, että minäkin saan syödä porvarin pöydässä. On se niin hienoo se nostaa omanarvon tunnetta. Sitten keljuttaa - mitä tuli tehtyä annoin ääneni porvarille joka ajaa Puntolla ja virnuilee.
Annan ääneni Väyryselle koska Soinista tulee ensikeväänä pääministeri. Katainen palaa pohjaan ja saa potkut perseeeseen- Niinistö hiiteen!
Olen täysin samaa mieltä kanssasi.
Sauli EI kuuntele suomen kansaa vaan myy sen pilkka hintaan.
- vapaarappari
Sauli eli Salesman myy maamme hetken voiton hurmassa.
- sepe
Löydän yhden hyvän ominaisuuden Haavistosta.
Jos hänet valitaan Pressaksi, eli maan arvojohtajaksi, niin hän poistaa mailmasta nälänhädän. Eli, kun ihmisten lisääntyminen toppaa kuin seinään, niin johan ruoka lopuille alkaa riittämään. - miinusääni
just. köyhät kyykkyyn ja demokratiaa vain muutamille rikkaille perheineen...
ja Suomi Natoon vaikka väkisin - politiikka sucks
Kaikista hauskimpia tyyppejä ovat nämä; jotka ovat riippuvaisia toisista ihmisistä ja yhteiskunnan palveluista ja avusta, ja silti antavat äänen kokoomukselle. Käsi ojossa kerjäämässä että KELAn pitää maksaa menot. Äänestyskopissa saavat sitten hetken leikkiä "hienoa" ja pärjääjää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899