Paniikkitunnelma Niinistön kampanjajoukoissa

pol.anal.

Niinistön kovaa vauhtia hupeneva johto on lyönyt Niinistön kampanjaväen sekaisin hädästä. Nyt yritetään kopioida kovimmassa nousussa olevan Väyrysen kampanjaideoita. Kohta on varmaan Niintön "kuninkaallinen" mukikin myynnissä.

Keskustanuoret avasi pari viikkoa sitten netissä Presidenttipelin, jossa on lähes 150 Paavo Väyrysen uraa ja elämää koskettavaa kysymystä.

Kokoomusnuoret puolestaan julkaisi tänään netissä Niinistö-tietoutta mittaavan Super-Sauli-pelin. Väyrysen taustajoukot syyttävät niinistöläisiä matkimisesta.

- Niinistön kampanjajoukoissa rupeaa olemaan paniikkitunnelma. Ei olekaan ihme, että Kokoomusnuoret hakee uutta vauhtia kopioimalla kannatustaan eniten nostaneen presidenttiehdokkaan, Paavo Väyrysen nuorisoverkoston kampanjaideoita, keskustanuorten liittosihteeri Mika Hämeenniemi ilmoittaa tiedotteessa. (IS)

Katsokaapa miten pieneltä Niinistö näyttää Paavo Väyrysen rinnalla (Niinistö taitaa olla jopa pienempi kuin Medvedev jonka sanotaan käyttävän lastenkoon pukuja)
http://is13.snstatic.fi/kuvat/vayrynenniinisto/img-1288645976221.jpeg

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eläkeläispersu
    • Aika ei heidän enää

      EMU miehet Lipponen ja Niinistö saisi jo jäädä sivuun.

    • Väku nro 1.

      Iltalehti ja Hesari ovat jo täydessä paniikissa.
      Nämä keskustelusivut täyttyvtä panikoivien Lippposen ja Niinistön kannattajien loanheitosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      1964
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      1874
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1794
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1465
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1392
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      516
      1076
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      972
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      916
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      882
    Aihe