Mistä Väyryselle ääniä vyörynen?

Millä juonella Väyrynen saadaan ohi Niinistön?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No jos Väyrynen on toisella kierroksella, niin eiköhän Soinin äänet mene kaikki Väyryselle. Näin itse ainakin teen, jos Soini ei sinne Väyrysen seuraksi sitten pääse.

Äänestä

Jos toisella kierroksella on vastakkain Väyrynen ja Niinistö, niin Väyrysen vastustajat äänestävät paniikissa Niinistöä, vaikkeivat muuten Niinistöä kannata.

Äänestä
  • Ja samalla tulevat kannattaneeksi uutta maailman järjestystä ja nykymenoa Euroopassa. Jos vähänkään on nykymeininkiä vastaan, ei äänestä Niinistöä tai Lipposta! Itse en välttämättä äänestä toisella kierroksella, jos siellä on Niinistö ja Lipponen, koska nähdäkseni ovat aika lailla samaa mieltä asioissa. En voi hyväksyä heidän moniakaan linjavetoja. Jos jompi kumpi tekee vielä pahemman lisämokan, niin voi olla, että sitten sitä pienempää pahaa. Toisaalta ajattelen niinkin, että kun ovat tähänkin asti vetäneet yhtä köyttä ja nylkytelleet toisilleen, niin sitä tekevät jatkossakin. Ja jos jompi kumpi möläyttää jonkun asian, mitä ei pitäisi sanoa, voi sekin toinen osapuoli olla samaa mieltä omassa mielessään. Niin saman mielisiä ovat!

    Äänestä

  • noh. kirjoitti:

    Ja samalla tulevat kannattaneeksi uutta maailman järjestystä ja nykymenoa Euroopassa. Jos vähänkään on nykymeininkiä vastaan, ei äänestä Niinistöä tai Lipposta! Itse en välttämättä äänestä toisella kierroksella, jos siellä on Niinistö ja Lipponen, koska nähdäkseni ovat aika lailla samaa mieltä asioissa. En voi hyväksyä heidän moniakaan linjavetoja. Jos jompi kumpi tekee vielä pahemman lisämokan, niin voi olla, että sitten sitä pienempää pahaa. Toisaalta ajattelen niinkin, että kun ovat tähänkin asti vetäneet yhtä köyttä ja nylkytelleet toisilleen, niin sitä tekevät jatkossakin. Ja jos jompi kumpi möläyttää jonkun asian, mitä ei pitäisi sanoa, voi sekin toinen osapuoli olla samaa mieltä omassa mielessään. Niin saman mielisiä ovat!

    korjaan nyökytelleet - ei nylkytelleet! Ihan tosissaan, ei huumoria!

    Äänestä

  • ed. kirjoitti:

    korjaan nyökytelleet - ei nylkytelleet! Ihan tosissaan, ei huumoria!

    En saa nyt päästäni sitä kauheaa kuvaa, jossa ne nylkyttävät toisiaan...

    Äänestä

  • Mieleni järkkyy... kirjoitti:

    En saa nyt päästäni sitä kauheaa kuvaa, jossa ne nylkyttävät toisiaan...

    Juu. Tuskin saan unta. Likaisessa mielikuvituksessani niinistö ja lipponen pelaavat makkaranpiilotusleikkiä saunaillassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Landepaukku kirjoitti:

Millä juonella Väyrynen saadaan ohi Niinistön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu