Rekka kolmion takaa...

http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/rekka-ja-henkiloauto-kolaroivat-kapernaumissa-1.1122252

- no mahtoi siinä kaksikymppinen pelästyä kun rekka jytkäyttää kylkeen ...
5285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On se kumma että ei ISOA rekka nääe???????????? Vai ajatteliko henkilöautokuljettaja että " minä olen oikeassa " ????

Äänestä
  • oliko se sinun mielestä jotenki henkilö autoilija vika ku se ei nähny rekkaa??? vai oletko "sinä aina oikeassa"?????

    Äänestä

  • harasoo kirjoitti:

    oliko se sinun mielestä jotenki henkilö autoilija vika ku se ei nähny rekkaa??? vai oletko "sinä aina oikeassa"?????

    Rekassa oli toinen takavalo rikki sen takia henkilöautokuski ei nähnyt rekkaa!

    Äänestä

  • Isomman oikeudella kolmion takaa eteen vaan, kyllä ne pienemmät väistää.
    Tätä käytetään liikenteessä nykyään, säännöistä viis.

    Äänestä

  • Kolmio kirjoitti:

    Isomman oikeudella kolmion takaa eteen vaan, kyllä ne pienemmät väistää.
    Tätä käytetään liikenteessä nykyään, säännöistä viis.

    Eikös se ole kylkeenajajan vika, kuten Enon tapauskin? Kolmion takaa saa ajaa eteen vieläpä mielellään kännissä ja ylikuormalla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


crätsch! kirjoitti:

http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/rekka-ja-henkiloauto-kolaroivat-kapernaumissa-1.1122252

- no mahtoi siinä kaksikymppinen pelästyä kun rekka jytkäyttää kylkeen ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu