Timo Soinin vastaus poikkesi aika rajusti presidenttiehdokkaiden yleisimmistä vastauksista, kun kysyttiin aikamme pahinta syntiä. Soinin vastaus oli HIMO.
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012010215031059_pd.shtml
Vastaus tosin asettuu tosin helposti oikeaan kontekstiin kun muistamme uutiset lähipiiriin harrastamasta koko aikuisiän kestävästä selibaatista, ruumiin rankaisusta, ruoskinnasta ja piikkivyöstä. Katolinen usko tuntuu tuottavan sivutuotteenaan varsin negatiivisen suhtautumisen peritavalliseen panetukseen ja luonteva suhtautuminen seksiin on siten täysin mahdoton asia.
Muiden ehdokkaiden yleisin vastaus oli ahneus, joka tuloerojen kasvaessa tuntuukin ihan pätevältä vastaukselta.
OHHOH! TIMO SOINIA HIMOTTAA?!
21
92
Vastaukset
- faktis
Persulassa Viinanhimo voittaa kiimankin.
- pitää vain lisätä
Silloin pitää vain lisätä sekä piikkivöiden ja piikkipantojen määrää että kireyttä. Kyllä se siitä sitten rauhottuu, se himokin. Viimeistään kuolinvuoteella.
- Huonosti luettu
"Muiden ehdokkaiden yleisin vastaus oli ahneus, joka tuloerojen kasvaessa tuntuukin ihan pätevältä vastaukselta."
Tuloerot, eli köyhyys ja eriarvoistuminen sekä nuorten syrjäytyminen olivat siellä jo esillä Soinin vastauksissa aiemmin ristti ruutuun kysymyksissä. - Hihhulit pois
Soinin vastauksen on tietysti kirjoittanut äärikatolinen itsensäruoskija. Samasta lähteestä tulee Soinin abortti- ja kondomikanta.
- Himo ja kateus
Kovasti himoitsi Soinikin Audin takapenkille, mutta kateelliset puoluetoverit estivät aikeen.
- Jos joku Niinistön t
Jos joku Niinistön takana olevista ehdokkaista saa kannatuskyselyissä edes pienen kaulan kilpakumppaneihinsa, hänellä on luultavasti parhaat mahdollisuudet myös päästä toiselle kierrokselle. Kasvava kannatus alkaa ruokkia itseään.
Riittää, kun saa luotua itsestään mielikuvan, että mahdollisuuksia toiselle kierrokselle on. Tämän markkinoinnin ovat jo aloittaneet Väyrynen itsensä ja vihreät Haaviston puolesta. Loppu onkin helpompaa. - Lomaviikko lopettaa
Lomaviikko lopettaa spekuloinnin siitä, pyrkiikö Soini tosissaan toiselle kierrokselle. Ei pyri, hän on valinnallaan tekemässä Paavo Väyrysestä toisen kierroksen ehdokasta”, ennusti blogikollega Jussi Lähde maanantaina palstallaan.
Siihen viittaisi myös Soinin kampanjakalenteri. Sen mukaan Soini pitää ensimmäisen tilaisuuden yli kahteen viikkoon ensi perjantaina Pirkkalassa. Tilaisuuksia järjestetään – ainakin tällä tietoa – vain yksi päivässä, kun eduskuntavaaleissa Soini esiintyi parhaina päivinä kahdeksassakin tilaisuudessa. Suunnitelma on tässä vaiheessa jonkinlainen kevytversio niistä kampanjoista, joita Soini on aikaisemmin tehnyt.
- MuhammadBali
Persut ovat Euroopan talibaneja. Vain rätti puuttuu päästä.
- Yrkki Yllikki
Soinismi tiivistettynä:
Mitä pienempi kul-li, sitä suuremmat jutut.- vaalikarja kysyy
Y.Y.!
Mistäs sää tiedät sen koon????
- Yrkki Yllikki
Soini on puukottanut parrumiehiä selkään. Melkoista p-...kateutta persuissa?
-On ollut helppo saada selville Isä Timon "koko", ei siihen CIA:ta tarvittu?! ;D - Eihän Timppa edes
...näe piliään kuin peilistä! xDD
- Ujo kysyy...
Isovattasiila miehillä pieni pili?
- ei juma!
Hahahahyahahahhahhaa!
- Yrkki Yllikki
Eihän sitä lihaa enää piliin riitä, jos kaikki rasva roikkuu navanpäällä? -Sanoi wnha kansa?
- Persuakka
Voi akkaparkaa, joka jää lalle...... Henki pois?
- Yrkki Yllikki
Onhan siinä ainakin se hyvä puoli, ettei tunnetusti tarvi kauaa alla olla? Korkeintaa kolme minuuttia? Kokenut akka pidättelee sen aikaa vaikka henkeään niissä touhuissa? -Sanoi taas wanhat.
- Kauheaa!!!
Kauheaa!!!
- POIS PAKKORUOSKINTA!
POIS PAKKORUOSKINTA!
- konjakkipieru pSS
Vain Timpalla on pyhä rupareikä, näin persut sanoo?
- perusnatsi
Pidä sä typerä demukeppi turpasi tukossa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202650Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3432281Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262092Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o221973Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581678Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121222Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181209- 551060
- 631045
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?31022