Alkaa taas tapahtumaan. Amerikassa tippui kuolleita lintuja maahan. Norjassa maan vyörymä. Norjassa todella paljon kuolleita silakoita rannalla. Japanissa iso maan järiristys,taitaa kadota koko Japani jatkuvasti järisee. Saapa nähdä mitä kummallisuuksia tämä vuosi tuo tullessaan,pelkäänpä että järkyttäviä tapahtumia on tulossa. Nyt ihminen pannaan kärsimään teoistaan maata kun myös eläimiä sekä toisia ihmisiä kohtaan tekemistä vääryyksistä. Oletteko valmiit.
Alkaa vuosi kummallisesti.
9
89
Vastaukset
- huuhaa-Touho
Juu, valmiita ollaan. Sateenvarjo on aina mukana jos vaikka seuraavaksi sataa kärttysiä äijiä.
- aikamme loppuu?
Lopunaika kongretisoituu lopunajanmerkit....इस वर्ष
Eliitti nousee bunkkereistaan tuhkan peittämien ruumiskasojen keskelle, hämärään maailmaan johon ei paljoa tuhka-usvan takaa auringonvaloa pääse.
Tällä turhaelitillä ei ole enää ketään joka tekisi heidän edestään työtä ja kuluttaisi turhakkeita heidän edukseen. Rahalla ja kullalla ei voi ostaa yhtään mitään, kaikkien aika ja energia kuluu ravinnon ja lämpimän suojan hankkimiseen ja lämmittämiseen.
Ohut pintasivistys karsiutuu nopeasti näistä pintaliittoon koulutetuista kömpelyksistä, heidän juotuessaan kokemaan tuhosta selviytyneiden kadunmiesten tehokkaat kyvyt ja säälimättömyyden mustilla kaduilla,
- Bongari.
Se vasta olisi kummallista, että kuolleet linnut eivät putoaisikaan maahan.
- toinenbongari
Mikä ne tappoi,iso haulikko vai.
- erämaankuksa
toinenbongari kirjoitti:
Mikä ne tappoi,iso haulikko vai.
idi.otti!!
Hirvikivääri-luonnollisesti...
- 2012 ja sillee
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/lopelta-löytynyt-kuolleita-hirviä-1.9290
- uppoaaaaaaaaaaaaaaaa
Juu. Aasian tulvista ei paljon puhuta,onko siellä käynnissä mantereen vajoaminen.
- jiiiiip
Jip. Myrskyä taas pukkaa.
- yötuuli2
Yöllä alkaa tuulemaan,märkää lunta ja niin on taas sähköt poikki naps.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861