Lintulammenkatu

Pelokas petri

Uskomaton paikka. 10v sitten ihan normaaleja ihmisiä asui siellä,niin mitä nyt oli tapahtunut? Kun eläviä zombieita vaelteli ympyrää olut laatikot kädessä.

8

3188

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyläillyt

      hei kaupungin vuokra asunto lähiö,pääasiassa ulkomaan eläjiä kelan tukemilla vuokrilla , ei hommat rasita

    • Muuttomielessä

      Nimenomaan kerava on muuttunut pelottavaksi ja hyvin turvattomaksi paikaksi asua viime vuosien aikana romanien, kerjäläisten, nistien ja reuhkaavien juoppojen vuoksi. Tänäänkin tilannehuoneen mukaan jo kahdessa eri osoitteessa keravalla roihuaa liekit...
      Kerava 10.12.2012 12:31:43 rakennuspalo: keskisuuri
      Kerava 10.12.2012 13:49:24 rakennuspalo: keskisuuri
      http://www.tilannehuone.fi/halytys.php

      • jSPEOC

        Asunut Keravalla yli 20 vuotta mutten romaneja ja nistejä nähnyt ...
        Mitä aineita itse käytät ?


    • huomenta3
    • *Åsa*

      jSPEOC -> 30 vuotta asunut Keravalla, millainen pussi päässä kuljet?! Käyppä esim. kyseisellä kadulla ja väitä ettet näe nistejä, Killa ja Ahjo (kerrostalo alue etuAhjossa) myös "tutustumisen arvoisia". Ja kun avaat silmät niin aika lähelläsikin niitä varmasti on. Romanit paikannat esim. keskustasta Prisma, kävelykatu..

      • yjrnhgbda

        asun kyseisella kadulla, enkä ole kovin montaa nistiä nähnyt. ja varmasti tunnistan huumeiden käyttäjän jo nurkan takanta, sen verran on noita elämäänsä kompastuneita ollut nuoruuden kavereissa. killassakin olen pyörinyt, eikä sielläkään narkkeja mitenkään huomattavan paljoa ollut. yleensä niistä ei ole asuinympäristölleen muuta haittaa, kun naapureille tietysti saattaa olla melua. normaalisti ne on melko sulkeutunutta porukkaa ja pysyttelee melko tiiviisti kotonaan. mutta naapuriksi saattaa tulla ison firman iso johtaja, joka vetelee akkaansa turpaan keskellä yötä. joten se on ihan tuurissaan kerrostalossa, millaiset naapurit on.

        käyn useita kertoja viikossa prismassa, enkä kyllä ole montaa kertaa kuluvankaan vuoden aikana romaneihin törmännyt. baareissa keravalla yhden kerran ja kyseessä oli syrjässä oleva lähiöpubi.

        tuollaista mustamaalausta harrastaa lähinnä elämäänsä kyllästyneet drama-queenit, joilla ei ole muuta tekemistä kuin kauhistella oman mielikuvituksen tuotoksiaan netissä. sinun mielestäsi varmasti kaikki muuhun kuin tuuli-, toppapukuun tai normaaleihin sinisiin farkkuihin pukeutuvat ovat narkkeja ja nistejä.

        olet sitten mies tai nainen, niin drama-queen sinä olet.


    • ei niitä tartte olla kuin 1 seinänaapurina,narkkeja meinaan,mulle riitti,saunatiloihinkin piti kalterit laittaa,kaikki varastettiin,jos eivät varkaisiin päässeet niin sit rikottiin kaikki,onneksi häädettiin,nyt on ihan jees porukkaa,ei uskaltanut lomilla ulkomaille mennä,kerran kävin,kaikki oli varastettu

    • suomen asunnosta,kiva tulla kotiin,ei venezuelassa mitään pahaa tapahtunut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3132
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1239
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      125
      1019
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      855
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      849
    Aihe