Vanhanajan " vekselivetoisuus " takaisin. Enne oli sellainen kuin KORONKISKONTA laissa määrätty rikolliseksi toiminnaksi.
Pikavippejä ei tarvita
Köyhät kyykkyyn
3
<50
Vastaukset
- 1+20
Puhuu tyyppi joka ei tiedä mistään mitään. Vekselit olivat paljon kalliimpaa rahaa kuin pikavipit nykyään. Haluaisit varmaan myös kommunismin takaisin?
- ja sinä pelkäät
että koronkiskontabisneksesi loppuu.
älä huoli - niin se loppuukin:)
- 14+18
Heh, mulla on ihan sama loppuuko vai eikö. En ole missään vippifirmassa töissä, ainoastaan ääretön holhoaminen harmittaa mutta ilmeisesti kansa sen tarvitsee. Polttoaineverokin nousi pilviin mutta kansa vaan maksaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341383
- 1021072
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede26973Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308832- 99803
- 38702
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144614