Mahtava tilaisuus

Väyrysen vaalijuhla Törnävällä menestys; arvokas , isänmaalinen juhla, kuulijoita n 1000henkeä. Sanoma voimakas. Kyllä tästä hyvä tulee.
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuo "isänmaallinen" kuulostaa aika pahanenteiseltä.

Äänestä

Isänmaallisuutta ei kuitenkaan riittänyt Paavo & Vuokko-mukin valmistajaksi, idästä tuotua halpakeramiikkaa.....

Äänestä

Väyrys-muki tuottanut jo 165000 euroa

Paavo ja Vuokko -mukeista on noussut hitti Paavo Väyrysen (kesk.) presidentinvaalikampanjassa, kertoo Ilta-Sanomat verkkosivuillaan.
Väyrysten sydämenmuotoisen kuvan koristamia valkoisia mukeja on myyty jo viisi ja puoli tuhatta kappaletta. Kun jokainen muki maksaa 30 euroa, kokonaissummaksi tulee noin 165 000 euroa.
Rahamäärä on suunnilleen saman verran kuin tammikuussa valittavan presidentin vuosipalkka.

Äänestä
  • Olisinpa ehtinyt minäkin saada, varmaan arvo nousee ajan saatossa tulee varmaan olemaan oikein keräilyharvinaisuus myöhemmin. Sais tehdä muutkin mukeja, kyllä Väyrynen osaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4:n äänestäjä kirjoitti:

Väyrysen vaalijuhla Törnävällä menestys; arvokas , isänmaalinen juhla, kuulijoita n 1000henkeä. Sanoma voimakas. Kyllä tästä hyvä tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu