Kirkko välittää alkoholia alaikäisille!

tnbvgt

5

52

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuosta tuli lähinnä mieleen että "ammutaan kärpästä tykillä".

      Niin Suomalaista, niin Suomalaista.

      • Totta maar ja tässä eräs tapaus, mutta oikeus voitti http://www.kko.fi/42222.htm

        saas nähdä miten tupakoinivastustajilta on tulossa uutta järeää tykistöä, nyt kun kaupat ja kioskit ovat panneet tupakat piiloon.

        Onko seuraava kohta pistää ns. miestenlehdet numerolappujen taakse ja antaa asiakkaalle kansio josta hän voi "viihteensä" valita.

        Taitaa olla, että Tekniikan Maailma ja Vene-lehti säilyvät hyllyissä ja tietysti puolueeton Valitut Palat !


    • uskis

      Kristittyjenkään on turha puollustaa mitenkään tuota, koska Jumalan sallimana [x]

      kaikki tapahtuu. Jumala on siis holistinen johtaja

      -- nimittäin alkoholistinen!

    • 25

      Tämä viinin ja kuivien kakkujen kanssa touhuaminen ehtoollisen yhteydessä on naurettavaa. Ehtoollisen tarkoittama Jeesuksen ruumis ja veri pitäisi hetimiten korvata rituaaliin paremmin sopivilla aineosilla. Koska ihmisliha ja -veri ovat poissujettuja tietyistä syistä, niin ehdotankin niin, että pappi voisi teurastaa seurakunnan edessä pyhittämänsä karitsan. Sitten seurakunnalle annettaisiin ruumiista leikattuja pieniä suupaloja ja tietysti ryyppy verta päälle. Näin vältyttäisiin joitakin seurakuntalaisia inhottavalta alkoholitarjoilulta ja ehtoollinen olisi huomattavasti soveliaampi verrattaessa rituaalia Raamatun tekstiin.

      • uskis

        Väärin, tehdään kuten palstan Kristityt. Useat kymmenet eri nimimerkit pitävät Jeesuta "pakkolihana" eli eläimenä, joka pitää kun Hänet teurastaa.

        "Juoksen Jumalan kiinni, ja hakkaan sen Kebabiksi Karitsalla" sanoi Kristitty nimimerkki "Jumala armo on tänän" esimerkiksi.

        Jeesuksen voisi Kloonata, ja sitten Kristityt pääsisi termiensä mukaan "koiramaisesti muristen - taittamaan Jeesukselta rintapalat, sen vielä sätkiessä vieressä"

        Tehotuotetttua Jeesuksenlihaa, ja kaikki saisivat reisipalan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1945
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1852
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1789
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1458
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1390
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      504
      1060
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      970
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      914
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      875
    Aihe