Devoit sen sanoi!

Taitaa Teuvo itse olla ovimies portillaan. Portilla joka johtaa helvettiin. Ei uskaltanut Teuvo mennä vannomaan että uskaltaisi siirtyä ajasta ikuisuuteen turvaamatta sovintovereen. Toisin sanoen ei usko itsekään verettömän porttinsa autuaaksi tekevyyteen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinpä. Muistelen sen menneen niin, että aloituksessa, joka oli Teuvolle liikaa ja joka poistettiin, kysyttiin Teuvolta, joka Jeesuksen verta ja siihen turvautuvia herjaa jatkuvasti, että uskaltaako Teuvo siirtyä ajasta kerran iäisyyteen sillä mielellä, ettei Jeesuksen verellä ole hänelle mitään merkitystä, eli ilman Jeesuksen sovitusverta. Teuvo ei rohjennut vastata mitään. Jotenkin näin se meni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Devoit sen sanoi! kirjoitti:

Taitaa Teuvo itse olla ovimies portillaan. Portilla joka johtaa helvettiin. Ei uskaltanut Teuvo mennä vannomaan että uskaltaisi siirtyä ajasta ikuisuuteen turvaamatta sovintovereen. Toisin sanoen ei usko itsekään verettömän porttinsa autuaaksi tekevyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu