MINKÄ MAAN PRESIDENTTIÄ SUOMELLE OLLAAN

456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yle tv uutiset paasasivat ainakin tänään suurimman osan lähetysajastaan amerikan presidentinvaalien osavaltioiden esivaalista. Suomessa äänestetään viikon päästä presidentistä.

Äänestä

ESSAYAH NÄKKYY OLEVAN AINOA SUOMALAINEN !!!!!!!!!!!!!!!


Vaalikrääsää ei ole tehty Suomessa

04.01.2012 18:42

Suomessa valmistetut tuotteet eivät näytä kelpaavan presidenttiehdokkaiden kampanjatuotteiksi. Suuri osa mainoskrääsästä on valmistettu ulkomailla. Asiaa selvitti SAK:lainen Teollisuusalojen ammattiliitto Team.

Esimerkiksi keskustan Paavo Väyrysen Paavo & Vuokko -muki on tehty Aasiassa. Painotyö on kuitenkin tehty Suomessa.

Kokoomuksen Sauli Niinistön hopeinen rullaluistinpinssi on tehty Kaukoidässä ja lattemuki Kiinassa. T-paidat on painettu Puolassa ja Nomination-korut ovat Italiasta.

Perussuomalaisten Timo Soinin mainostuote luottokortti on Aasiasta, osa rintanapeista Euroopasta.

SDP:n Paavo Lipposen kaulaliina on Saksasta. Jääkaavin ja rintamerkki ovat osin Suomesta, osin Euroopasta.

RKP:n Eva Biaudet'n kampanjasuklaa on saksalaista. Vasemmistoliiton Paavo Arhinmäen rintanappi tulee Englannista.

Kristillisdemokraattien Sari Essayahin materiaalina on vain esitteitä, jotka on painettu Suomessa.

Teamin puheenjohtaja Timo Vallitun (sd.) mielestä presidenttiehdokkaat eivät ole tässä asiassa osoittaneet erityisen hyvää arvojohtajuutta.

(MTV3 - STT)

Äänestä
  • Lipponen ja Bidee näkyy olevan saksalaisia, Essayah suomalainen ja loput aasialaisia.

    Äänestä

>>MINKÄ MAAN PRESIDENTTIÄ SUOMELLE OLLAAN VALITSEMASSA>>

Ainakin valtaeliitti yrittää lehdistön ja median ja galluppien voimin tuoda tänne Bilderberg-maan presidenttiä, meille suomalaisille presidentiksi.

Normaali suomalainen ei enää kelpaa, vaan pankkiiripiirien hyväksymä ja Bilderberg-aivopesun läpikäynyt kuulemma oltava.

Sellaista väellä ja pakolla meille eliitti nyt työntää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VALITSEMASSA ??????? kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/presidentinvaalit2012/index.shtml/arkistot/kotimaa/2012/01/1471363/vaalikraasaa-ei-ole-tehty-suomessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu