Sauli Niinistöstä on vaikea sanoa mitään, koska hänen on niin vaikea sanoa mitään. Arvokas, ryhdikäs ja edustava presidentti hänestä varmaankin tulisi, mutta olisi hyvä, jos arvojohtaja myös uskaltaisi olla jostakin asiasta jotakin mieltä. Ei se mielestäni riitä, että osaa puhua matalalla äänellä hitaasti ja näyttää huolestuneelta.(KUTEN kATAINEN).Toisaalta on aivan varmaa, että Niinistö pääsee toiselle kierrokselle jo niiden ihmisten äänillä, jotka eivät voisi kuvitellakaan äänestävänsä ketään muuta. Siksi niiden, jotka voisivat kuvitella äänestävänsä jotakuta muuta, ei välttämättä kannata äänestää Niinistöä.
VÄRITÖN NIINISTÖ
3
<50
Vastaukset
- demokratiaaaaa
Kuulin juuri hyvän lohkaisun. Maailmassa on kaksi valtiota, joissa presidentinvaalitulos tiedetään ennakolta. Ne ovat Suomi ja Venäjä!
- hghghghjg
Suomen media on täysin kokoomushenkistä, samoin nämä gallubbeja tekevät firmat. Tästä johtuu illuusio jonka mukaan Niinistön voitto "tiedetään" ennakolta.
Muistakaa persujen nousu, siitäkään gallubfirmat eivät "tienneet" mukamas mitään. Taustalla on se että ihmiset ovat niin tyhmiä että äänestävät "varmaa" voittajaa.
- väritön sauli
Sauli Niinistöstä on vaikea sanoa mitään, koska hänen on niin vaikea sanoa mitään. Arvokas, ryhdikäs ja edustava presidentti hänestä varmaankin tulisi, mutta olisi hyvä, jos arvojohtaja myös uskaltaisi olla jostakin asiasta jotakin mieltä. Ei se mielestäni riitä, että osaa puhua matalalla äänellä hitaasti ja näyttää huolestuneelta.(KUTEN kATAINEN).Toisaalta on aivan varmaa, että Niinistö pääsee toiselle kierrokselle jo niiden ihmisten äänillä, jotka eivät voisi kuvitellakaan äänestävänsä ketään muuta. Siksi niiden, jotka voisivat kuvitella äänestävänsä jotakuta muuta, ei välttämättä kannata äänestää Niinistöä. (scripta blog)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894