Aivan fantastista, meidän ehdokkaamme Pekka Haavisto on edistynyt huikeasti vaalikampanjassaan. Nyt meidän ei enää tarvitsekaan äänestää Soinia, sillä Pekka Haavisto menstyy ja hän saattaa parhaiten kampanjoida Niinistöä vastaan. Meidän tulee muistaa, miten hienosti kansanedustaja Teuvo Hakkarainen tuki Haaviston kampanjan alkua Viitasaaren maakuntavierailulla, joka oli muutenkin suuri menestys ja jäi voimakkaasti viitasaarelaisten mieleen.
Todella upeeta!
http://www.hs.fi/politiikka/Ylen kysely Haavisto nousi presidenttikilvan kakkoseksi/a1305552811106
Todella upeeta!
http://www.hs.fi/politiikka/Ylen kysely Haavisto nousi presidenttikilvan kakkoseksi/a1305552811106
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä näin on. He jotka tahtoisivat hajottaa persut, äänestävät Soinia, sillä ilman häntä persupuolue hajoaa hetkessä. Ei näistä Soinin kovalla rahalla ostamista kellokkaista ole mihinkään.
Sitä paitsi Soinihan on jo antanut ymmärtää, ettei hän halua voittaa vaaleissa eikä häntä pitäisi edes äänestää. Soini äänestää itsekin Pekka Haavistoa, sillä hänelle itselleen on paljon tärkeämpää johtaa oma omistama puolue kannatuksen loppuun asti ja kääriä siitä sievoiset voitot vanhuudenpäivien turvaksi. Tällaisen puolueen elinkaarihan on kovin lyhyt, valitettavasti näin on. Mutta toisaalta se on myös hyvä ja täysin luonnollinen asia.
Ei Timpalta saa riistää hänen omistamaansa puoluetta. Se on hänen luomuksensa ja vain hän on ansainnut kaiken kunnian Perussuomalaisten olemassaolosta. Timpan valinta presidentiksi olisi karhunpalvelus koko puolueelle. Tottakai ymmärrämme, että Timppa tekee esivaalityötä tulevia kunnallisvaaleja ajatellen, mutta se on taas eri asia.