Hei! Olen 18-vuotias, vuonna 1993 syntynyt nuori nainen ja seurustelen vuonna 1990 syntyneen poikaystäväni kanssa, joka on 21-vuotias, täyttää tänä vuonna 22 vuotta. Poikaystäväni on kyllä tosi ihana ja söpökin. Hän hellii minua, sanoo usein rakastavansa minua ja järjestää mulle joskus kivoja yllätyksiä. Hän on myös tosi kiltti. Hän ei esimerkiksi kouluvuosinaan saanut koskaan koulussa tappelusta johtuvaa jälki-istuntoa, eikä koskaan tapellut koulussa tai muuallakaan. Hän tykkää myös eläimistä. Hän on lisäksi raitis, ei polta eikä juo ja harrastaa liikuntaa. Hän on menestynyt aina koulussa hyvin ja on tällä hetkellä opiskelijana.
Minua meinaa häiritä omassa poikaystävässäni kuitenkin sellaiset asiat, kun poikaystävääni ei voi oikein mieheksi sanoa, vaan ennemminkin pojaksi. Hänellä on edelleen hoikka poikamainen vartalo ja kasvoiltaankin hän näyttää nuoremmalta, kuin mitä on. Häntä on joskus luultu minun ikäiseksi tai jopa nuoremmaksi. Lisäksi hänellä meinaa joskus olla hieman lapsellisia juttuja ja puheita ja joskus myös hieman lapsellinen ajatusmaailma.
Tutustuin tässä vähän aikaa sitten erääseen uskomattoman komeaan vuonna 1981 syntyneeseen 30-vuotiaaseen mieheen. Tässä miehessä on vain jotain, joka saa minulta jalat aivan veltoksi joka kerta, kun näen hänet. Olen ollut tämän miehen kanssa juttusilla ja hänestä on paljastunut aivan ihania asioita. Hän on korkealle kouluttautunut, hyväpalkkaisessa työssä oleva mies. Hänellä on oma asunto ja hieno auto. Hänkin on luonteeltaan kiltti, mukava, kohtelias, huumorintajuinen ja tietää selvästi, mistä asioista naiset tykkäävät. Kaiken lisäksi hän on ulkonäöltään aivan uskomattoman komea. Hän on miehen mittainen mies ja hänellä on lihaksikas miesmäinen vartalo ja miesmäiset komeat kasvot. Minulla meinaa joka kerta mennä jalat alta, kun olen tämän miehen kanssa tekemisissä ja meinaan punastella ja sekoilla sanoissani, kun olen tämän miehen kanssa tekemisissä.
Olen tainnut ihastua toiseen mieheen
10
251
Vastaukset
- N
Huono provo, tai sitten älykkyysosamääräsi lähentelee kengännumeroasi. Tai no, en nyt tiedä, onko älykkyysosamäärällä mitään tekemistä ahneuden ja materialistisuuden kanssa.
- ............
Kyllähän tuo kuvaa monen naisen ajatusmaailmaa. Hieman vanhempi, varakkaampi, komeampi ja miehekkäämpi mies on naisen mielestä houkuttelevampi kuin nuorempi, köyhempi, söpömpi ja poikamaisempi mies.
Naiset eivät osaa ajatella, että nuoresta, köyhästä, söpöstä ja poikamaisesta miehestä saattaa tulla vanhempana varakas, komea ja miehekäs. Naiset eivät osaa diskontata, vaan haluavat kaiken heti.
- 5e7kjr6tkuyfu
Täytyy olla provo :D
Ensin ajattelin antaa vinkin mutta sitten luin vähän pidemmälle.
Etenkin: "Tämä mies voisi ostaa minulle hienoja kenkiä, hienoja vaatteita, hienoja koruja ja voisi järjestää vain meille kahdelle joskus jonkun etelänmatkan jonnekkin romanttiseen paikkaan." "Lisäksi tämä 30-vuotias mies kyyditsisi minua hänen hienolla autollaan, ja asuisimme hänen hienossa asunnossaan. Olisin todella ylpeä hänestä."
Aivan niinkuin jostain aku ankasta. - olet tainnut
18v. on pieni lapsi-
- Huhhuuhuuu
Taidat tyttö vaan ajatella pelkästään rahaa. miks et itse osta niitä ihanuuksia mistä haaveilet pitääkö miehen olla aina se joka kustantaa. katsoisit peiliin kiitos!!!!!!!!!!! ällöttää tuollaiset ihmiset!!
- hollituora
>Lisäksi tämä 30-vuotias mies kyyditsisi minua hänen hienolla autollaan, ja
>asuisimme hänen hienossa asunnossaan. Olisin todella ylpeä hänestä.
Sinusta tulisi hieno huora.
Tai trollihuora, en ole varma, eikä kiinnosta. - samat viestit
Aivan sama provo näyttää olevan myös nuorten Rakkaus-palstalla.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10359891 - .
Tiedän, tiedän. Olen vain säälittävä provon kopioija, koska halusin testata miten pätevä toi provo on kun aikuiset ihmiset reagoi siihen.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Miksei massa kirjoittajaa poisteta sivuilta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- haah
joku 30v.trolli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875