RKPn terveiset kaikille kielitalibaaneille. Tässä kaikki mitä teistä ajatellaan rantavahtien keskuudessa!
http://www.aijaa.com/v.php?i=7124574.jpg
RKPn terveiset kielitalibaaneille
2
<50
Vastaukset
- Idioottiko?
Milloin te olette oppineet ajattelemaan?
- fgwewe5
Ensinnäkin Månsson on huumorimiehiä, toiseksi minusta tuli tuona iltana vapaan kielivalinnan kannattaja, joten no hard feelings. Luulenpa että sivistyneenä ja jo hiukan maailmaa nähneenä halusi keventää tunnelmaa - ja niin tekikin. Månssonin leirissä oli månta sellaista joiden tieto/taito/sivistys/sielu... (onko vielä jotakin?) jäävät pakkasen puolelle. Månsson halusi erottua joukosta.
Moni svedupetturi häpeää pakkoruotsi-illassa istuneita tålloja.
Minä sain herätyksen. (kiitos Henriksonnin ja Nylanderin). Puoli vuotta meni ja minusta kasvoi persu.
Katselin äsken presidenttitenttiä, toimittajat kyselivät nyt presidentiksi pyrkivältä Soinilta sadannen kerran Soinin uskonnosta. Ihmetyttää mitä muuta sillä saavutetaan kuin pudotetaan äijä kelkasta. Yksinkertaista ja typerää, hyvin harkittua vaan ei reilua.
Jos nyt joku vielä sanoo että mikä mies se Soini on, niin mitä tiedämme hänestä näiden kaikkien haastattelujen jälkeen, muuta kuin uskonnon - mitä muuta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1241984Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331910Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101804Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561470Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5231091Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50978Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115920Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347889