miten riipasee ?Vieläkö siellä vasuri parvella huu..."/> miten riipasee ?Vieläkö siellä vasuri parvella huu..."/>

Mitä demari toveri nyt ?

Kana-aulis

Onko alkuun Jungner:in lähtö johonkin muualle " kultaa vuoleen " kuten itse sanoi.
SDP puheenjohtaja > miten riipasee ?

Vieläkö siellä vasuri parvella huuteloja tulee ..

Demarien Hämeen piirin puheenjohtaja Minna Lintonen kommentoi:

- Tämä on niin päin honkia hoidettu kampanja kuin vain voi olla.

- Puoluesihteeri [Mikael Jungner] häärii jossakin netissä, mutta ei meidän väki siellä ole. Se on täällä, Lintonen sanoo SK:lle Hämeenlinnan vaalitilaisuudessa.

Lipponen on ollut tällä viikolla esillä myös ärhentelyllään. Lipponen perui vaalitilaisuuden tervehdyksensä, koska Aamulehti oli julkaissut tutkija Arto Luukkasen kirjoittaman kolumnin.

Uuden Suomen päätoimittaja Markku Huusko luonnehtii blogissaan Lipposen ärhentelyä kiukutteluksi. Huuskon mielestä Lipponen on osoittanut mediataitamattomuutensa.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oli arka paikka

      On huolissaan, koska toimittajat eivät osaa kysyä oikeita kysymyksiä.
      Ei olisi saanut kysyä Putkigatesta

      Nyt on kysymyksessä eläkkeellä oleva ministerin ja puhemiehen eläkettä nauttiva henkilö. Hän saa täyttä eläkettä sen vuoksi koska kansanedustjat ovat muokanneet itselleen sellaisen lain, että he saavat tienata vaikka kuinka paljon sellaisesta hommasta, joka ei perustu mihinkään virka tai työsuhteeseen..vaan lakia kiertämämällä kyseinen homma määritellään projektiluonteiseksi ja sille on määrrätty joku palkkio.

      Paavo Lipponen on härkisti käyttänyt hyväkseen Suomen pääministerinä olemistaan ja keplotellut itsensä vänäläis-sakasalaisen firman lobbaajaksi tietyllä rahamääräällä. Lipponen ei aja tässä lobbaus hommassa lainkaan Suomen etua vaan venäläisten etuja...eikä hän ole irtisanotunut ko. hommasta vaan jatkaa samaa lobbausta pressan vaalien jälkeekin. Itse asiassa ei ole mikään ihme se miksi Lipponen tv-mainoksessa kehuu EU:ta...eli..kehuu samalla Saksaa, jonne kaasuputken toinen pää on johdettu. Eihän Lipponen voi millään olla puoleeton....koska hänhän on 200.000 euron vuosipalkkiolla kytkettu EU:n kaasumarkkinoihin.

    • PÖÖ!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      90
      4219
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      931
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe