Yhtään loukkamatta

marix-xx

Jos eläinkunnassa olis vain lesbo- ja homopareja, ihmisiltä loppuis liharuokinta kokonaan. Koko skenaario on tietysti mahdoton. mutta se on kipinä totuudelle, miksi kaksi eri sukupuolta on perusteellinen elämän laki ja järjestys. Ehkä tulevaisuudessa
ihmiskunta on täynnä androgryynejä ns. kolmantena sukupuolena ja turvaamassa siten sekä jatkuvuuden että elämällä myös homo- ja lesbosuhteissa. Silloin tarvittaisiin uusi järjestyssääntö ja jumalallinen peruutus ja Raamatun uudelleen kirjoitus

12

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumalan rangaistus

      Kyllä uskovaiset hirvittävän suurilla lapsikatraillaan pitää tulevaisuudessakin huolta siitä, ettei homot pääse loppumaan.

      Erään tieteellisen tutkimuksen mukaan riski syntyä homoksi nimittäin kasvaa lapsiluvun mukana. Eli mitä "kuopuksempana" suurilapsiseen perheeseen syntyy, sitä suurempi mahdollisuus on syntyä homoksi.

      Sinä uskovainen äiti: ethän rankaise lapsiasi homoudella! Pidä siis kohtuus synnyttämiesi lasten määrässä.

    • marix-xx

      Isolapsisissa perheissä on kehitysvammaisuutta, mutta homous/lesbous ei ole vammaisuutta eikä myöskään liity pääsääntöisesti näihin perheisiin

      • EIkö kannattaisi olla sanomatta mitään, kun ei paljon tiedä?


      • UskonnotonLähimmäinen kirjoitti:

        EIkö kannattaisi olla sanomatta mitään, kun ei paljon tiedä?

        Ja eipä aikaakaan kun!


      • ,.m

        Isolapsisissa? Siis yli viisikiloisina syntyneissä?


    • 45+854

      ''Silloin tarvittaisiin uusi järjestyssääntö ja jumalallinen peruutus ja Raamatun uudelleen kirjoitus''
      Miksi kirjoittaa Raamattu uusiksi? Raamattu on muuten järjestyssääntöjen suhteen vanhentunut jo aikoja sitten.

    • Suomessa (ja monessa maassa) hoidetaan tuo siittohomma ihan siementäjän taholta. Ei siinä paljon vastapuolta katsella tai vietellä.
      Kissoja ja koiria hommaillaan myös näin.
      Ihmisillä koeputkihedelmöitys on jo arkista asiaa.

      Mikä teitä hihhuleita tässä siitämiessä näin kovin kiehtoo??
      Mikä ihme saa ihmisen tuollaiseksi homofobiassa sekoilevaksi pölöksi??

      Uskovainen homoseksuaali(eheytetty...hehehehheheee..) joka kyntää väksisin heterosuhteessa, tekaisee oikein näppärästi lapsen jos parikin. HalleMunaa.

      Keitin muuten kahvia, syntisen hyvää...jos näin voisin sanoa. :-D

      • mari xxxx

        ne on ne vekkulit sukupolvielimet, jotka on synnynäisiä. Toki voidaan jättää
        ne " pipettimiehesi " taakse toisarvoiseksi, eli siitetään tulevaisuudessa
        lasiputkien kautta ja unohdetaan samalla kaikki ihmisyyden mitta.
        Tarkasta hyvä X hieman etiikkaasi ja keitä joskus edes kunnon kahvit itsellesi


      • Uskonto on sairaus
        mari xxxx kirjoitti:

        ne on ne vekkulit sukupolvielimet, jotka on synnynäisiä. Toki voidaan jättää
        ne " pipettimiehesi " taakse toisarvoiseksi, eli siitetään tulevaisuudessa
        lasiputkien kautta ja unohdetaan samalla kaikki ihmisyyden mitta.
        Tarkasta hyvä X hieman etiikkaasi ja keitä joskus edes kunnon kahvit itsellesi

        Miten etiikka liittyy suvunjatkamiseen ja hihhuleiden homofobiaan?


    • Kyllä, nyt on taas vahvaa argumentaatiota ja vahvaa tietämystä taustalla.

      Ei tyhmyys loukkaa... Ärsyttää tai naurattaa tapauksesta riippuen. :)

    • 1000sanaa1totuus

      "Jos eläinkunnassa olis vain lesbo- ja homopareja, ihmisiltä loppuis liharuokinta kokonaan."

      Niin? Mutta kun näin ei ole eikä kukaan tietääkseni voi muuttaa asiaa - eläinkunnassa on ainakin heteroja, homoja, lesboja ja biseksuaaleja.

      "Koko skenaario on tietysti mahdoton. mutta se on kipinä totuudelle, miksi kaksi eri sukupuolta on perusteellinen elämän laki ja järjestys."

      Homoseksuaalisuus ei muuta sukupuolijakaumaa. Miehiä ja naisia on olemassa riippumatta ovat näiden seksuaalisesta suuntautumisesta. Huomioi myös, että homoseksuaalisuuden asema yhteiskunnassa ei vaikuta homoseksuaalisuuden esiintyvyyteen. Heterokulissia ylläpitävä homo tai lesbo on pohjimmiltaan homo tai lesbo - hän ei ole hetero, vaikka kuinka vainoaisitte häntä.

      "Ehkä tulevaisuudessa ihmiskunta on täynnä androgryynejä ns. kolmantena sukupuolena ja turvaamassa siten sekä jatkuvuuden että elämällä myös homo- ja lesbosuhteissa. Silloin tarvittaisiin uusi järjestyssääntö ja jumalallinen peruutus ja Raamatun uudelleen kirjoitus."

      Kuules, Raamattua ei tarvita yhtikäs mihinkään.

    • hbsgz rt

      Aloittajalla ei ole mitään käsitystä omista horinoistaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      695
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe