Sähköyhtiöiden yksityistämisen seurauksia nämä ovat. Kansalaisilta rahat optioihin ja koko sähköverkon huolto ja kehittäminen retuperällä.
Yksityistäkää hautaaminenkin. Optiomiljonäärejä tulee ja vainajat työnnetään puskutraktoreilla lähimpään joukkomonttuun ja muutabiojätettä päälle.
SÄHKÖT POIKKI.OPTIOT MYÖS HETI.
3
<50
Vastaukset
- KoskaOlivatSankareit
Älä yllytä niitä, kun he saavat taas sähköpiuhat ruuvattua kiinni, he nostavat taas optioitaan kaksinkertaisiksi.
ja sama joka kerta myrskyn jälkeen. - "mummeli;;
Fortumin johtaja sanoi, että"jos verkkoja kehitetään se vaikuttaa hintaan". Eli ei puhettakaan, että vaikuttaisi optioiden vähentämiseen. Eli johtajat kähmivät suuret liksat hinta nostamalla.
Sama VR:llä, nostettiin lippujen hintaa oikein urakalla, että johtaja saa optionsa.
Kyllä tämä Suomi on oikein oma rotunsa. Ei kyllä se menee niin päin, että jos liikaa panostetaan verkkoihin, niin sitten lähtee optiot. Kuluja pitää saada alas ja noi tulee havaksi noi korjaukset. Niihin on varaa, kun ei ole tiukkoja sanktioita sähköyhtiöille. Pitäisi olla maksimi 24 tuntia ja sen jälkeen puhuttais satojen eurojen korvauksista per asiakas. Silloin alkais nimittäin verkoissa tapahtumaan korjauksia ja vikkelään. Nyt liian lepsu laki sallii pitää ihmiset 2 viikkoa ilman sähköä ja sanktioita ei tule kuin vuoden sähkökulut tuolle jollekin torpalle, missä ei tulevaisuudessakaan sähköt pysy päällä.
Lain pitäisi vaatia runkoverkolle ehdottoman toiminnan aina ja sit noi pienjänniteverkoille sen 24 h.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1133391Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.331948Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 92957
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817