Tähän päätelmään tullaan, kun tiedetään etteivät uskovaiset hyväksy sitä, että ihminenkin on evoluution tulosta.
Monasti tälläkin palstalla uskovainen on kirjottanut: "minun suvussani ei ole apinoita".
Me tavalliset ihmiset tiedostamme sen, että kaikki elämä täällä on n. 3.5 miljardin vuoden evoluution tulosta ja ettei mitään eläin- eikä kasvilajia ole luotu yhdessä hetkessä.
Elleivät siis uskovaiset ole kehittyneet täällä Maassa, heidän on täytynyt tulla muilta planeetoilta, vieraista aurinkokunnista.
Ovatko uskovaiset humanoideja?
14
65
Vastaukset
- karppinen.aki
Humanoidi on vain tarkempi rotumäärite kahdella jalalla kulkevalle kädelliselle...
Olipa evoluutiota tai ei on ihminen humanoidi.- Tiedoksi
Wikipedia:
"Yleensä termillä kuitenkin viitataan ihmisen muotoiseen avaruusolentoon."
- pyh!
Te tavalliset ihmiset olette väärässä.
- Tanja M.
Kyllä nykypäivänä todisteet evoluution todellisuudesta ovat niin vahvoja, että vain vajaa-älyiset tai epärehelliset ihmiset voivat ne kieltää.
- tode*
ohohh. Tuontasoiseen pläjäykseen ei kyllä uskisten sivistystaso riitä.
- Hihhuli'
Raketteja muistuttavihan ovat minareetit joten kyllä uskikset on humiksien jälkeläisiä.
- jt
Uskovaiset eivät ole humanoideja, mutta humanoidit pelkäävät uskovaisia, koska ne ovat demoneja.
- Lanugo
Uskovaisten vauvoille voisi tehdä tarttumisrefleksi-testin. Jos vauva ei pysty riippuumaan 3 minuuttia luudan varresta kiinnipitäen, hän on todellakin humanoidi.
Muussa tapauksessa hän kuuluu meihin kädellisiin, joilla kaikilla tuo refleksi on.- Retrovirus...
Helpoin tapa selvittää onko uskovaiset tältä planeetalta on testata, onko heillä samat endogeenisten retrovirusten genomien kopiot DNA:ssa, kuin meillä kädellisillä.
Tämä testi on 100% varma. - Lanugo
Retrovirus... kirjoitti:
Helpoin tapa selvittää onko uskovaiset tältä planeetalta on testata, onko heillä samat endogeenisten retrovirusten genomien kopiot DNA:ssa, kuin meillä kädellisillä.
Tämä testi on 100% varma.Uskovaisten sikiöt eivät myöskään voi olla missään vaiheessa karvan peittämiä.
Nimimerkkini "Lanugo" viittaa meidän kädellisten sikiönkehityksen aikaiseen karvoitukseen. Olemme sikiöinä karvan peittäminä raskausjan 6:nä kuukautena. Sen jälkeen karvoituksemme katoaa. Simpanssit syntyvät 6kk:n raskauden jälkeen karvallisina.
Tässäkin lajinkehityksen historia näkyy hienolla tavalla sikiönkehityksessä, niin kuin esim. kiduskantemme, pyrstömme ja 6 valtimoverisuonta kuten kaloilla, joista 3 kuitenkin katoaa. - Karvaton Kake
Lanugo kirjoitti:
Uskovaisten sikiöt eivät myöskään voi olla missään vaiheessa karvan peittämiä.
Nimimerkkini "Lanugo" viittaa meidän kädellisten sikiönkehityksen aikaiseen karvoitukseen. Olemme sikiöinä karvan peittäminä raskausjan 6:nä kuukautena. Sen jälkeen karvoituksemme katoaa. Simpanssit syntyvät 6kk:n raskauden jälkeen karvallisina.
Tässäkin lajinkehityksen historia näkyy hienolla tavalla sikiönkehityksessä, niin kuin esim. kiduskantemme, pyrstömme ja 6 valtimoverisuonta kuten kaloilla, joista 3 kuitenkin katoaa.Uskovaisten iho ei voi myöskään mennnä ns. "kanan lihalle", elleivät he ole evoluution tulosta.
Karvankohottajalihasten toimintahan on jäänne ajalta, jolloin ihmisellä oli nykyistä kattavampi karvapeite, sillä reaktio laajentaa karvoituksen sisään jäävää eristävää ilmakerrosta. Sen alkuperäinen tehtävähän oli nostaa ruumiinlämpöä.
- Vilkkuluomi
Minä osaan erottaa tavallisen ihmisen ja uskovaisen varsin helposti:
Kohdistan katseeni uskovaiseksi epäilemäni ihmisen nenänpuoleiseen silmän päätyyn.
Jos näen siinä vilkkuluomen, niin hän ei ole todellinen uskovainen, vaan evoluution tulosta siis normaali ihminen.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vilkkuluomi
Vilkkuluomi on ihmisellä surkastuma, jonka jäänne on nenänpuoleisessa silmän päädyssä oleva punertava pisteoleva punertava piste. - _Maan-matonen_
Ainakin se, että heidät "temmataan taivaisiin" antaisi ymmärtää, etteivät he kuulu tämän pallon vakioasukkaisiin.
Lisäksi he kykenevät pelkällä rukouksella parantamaan sairata ja jopa herättämään kuolleita. Siihen ei tavallinen Tellus-tallaaja kykene. Kyllä sellaisen on tultava ulkoavaruudesta. - olemme humanoideja
Humanoidi on määritelmä, jolla kuvaillaan kahdella jalalla kulkevaa kädellistä olentoa. Kyllä, kaikki uskovaisetkin ovat humanoideja. Toisessa merkityksessä humanoidi on käsite, jolla tarkoitetaan samalla tavalla kahdella jalalla kulkevaa kädellistä, joka on selkeästi olento toiselta planeetalta.
Maailman historia on täynnä merkkejä vieraan avaruudesta tulleen lajin vaikutuksesta planeetalla, samoin moderni aika on täynnä raportteja kohtaamisista humanoidien kanssa. Joku aika sitten julkaistiin jopa kuva mahdollisesta humanoidista piileskelemässä metsän reunassa.
Ihminen on evoluution tuloksena humanoidi, toisaalta pitää muistaa, että samalla tavalla se avaruusolentokin on pitkän evoluution tulosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864