Viime yönä satoi 5-7 senttiä lunta täällä etelässä. Luulisi autoilijoiden hankkineen lumiharjan jo auton ostovaiheessa ja vaihtaneen sen uuteen kulumisen mukaan. Ajelin aamupäivällä pitkin Helsinkiä ja Vantaata ja vastaan tuli:
- valoton auto, ei vaan, nokalla oli niin paljon lunta, etteivät valot päässeet läpi
- pelkästään tuulilasi oli putsattu monessa autossa, voimat ei olleet riittäneet edes sivulasien puhdistamiseen, saati katon lumikuormaan.
- näitä katon lumikuormia näki paljon, toivottavasti et törmää keneenkään, kun lumet lupsahtaa tuulilasille
- paras oli autoilija Hakaniemessä parkkipaikalla, villalapanen kädessä puhdisti autoa lumesta, siis lapasella
Köyhät, harjattomat autoilijat
7
111
Vastaukset
- Basic Driver
Mitä lunta harjaamaan,kyllä ne auton päältä lähtee pois viimeistään Juhannuksena. Lumen poistaminen auton päältä on siis aivan turhaa. Ei sitä keskivertoa paremmat autoilijat sen vuoksi jaksa siihen huomiotaan kiinnittää. Lisäksi ne muut jotka autoistaan näkevät jopa ulos jotain osaavat kyllä useimmiten väistää näitä "liikenteen lumiukkoja". Keskivertoa paremmat,siis ne lumipäällysteisten autojen kuljettajat voivat siis aivan hyvin siirtää vastuun näkemisestä ja väistämisestä muille,siis meille heitä huonommille kuljettajille. ; )
- ..Auto-Antero
Haista PERSETTÄ! Se riittää, että kuljettaja näkee eteenpäin.
- Tiukka pyllykundi
Niin minähän valvon sinua takaapäin. Pidän huolen ettei kuka tahansa pääse HAISTELEMAAN PERSETTÄSI!! Sehän on varattu kokonaan minulle!! Sniif...sniif.... namnam!
- 20+5
Tiukka pyllykundi kirjoitti:
Niin minähän valvon sinua takaapäin. Pidän huolen ettei kuka tahansa pääse HAISTELEMAAN PERSETTÄSI!! Sehän on varattu kokonaan minulle!! Sniif...sniif.... namnam!
Mitenhän tämä liittyi lumeen?
- toinen tiukkabebakundi
20+5 kirjoitti:
Mitenhän tämä liittyi lumeen?
Miten mahtaa niin,mietipä sitä. Et onneksi tiedä meidän Anteron kanssa tekemistämme "lumenluonneista" yhtään mitään! ; )
- Autismi
Premiumissa kaiken pitää olla automaattista..., hento käsi voi väsyä lumiharjan käytöstä.
- öllölä
samoja tyyppejä jotka varmaan paskalla käydessäänkin pyyhkäisevät yhdellä paperin palalla vähän sinnepäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929