Veljesseura ja joku muu haluavat sinulta rahaa!!!

häh????

"Voit maksaa jäsenmaksun 20e tai 10e (opiskelijat, eläkeläiset ja työttömät) yhdistyksen tilille.
Jäsenyyskausi on yksi vuosi. Vuosi alkaa kuluvan vuoden kesäkuussa ja jatkuu seuraavan vuoden toukokuun loppuun.

Käytäthän aina viitenumeroa 1012
Tili 141630-134429 Toipumisapu Kartetut ry

Jos haluat tehdä lahjoituksen, kirjoita viestiksi:Lahjoitus ja viitenumeroksi 1038"

http://veljesseura.org/foorumi/viewtopic.php?f=1&t=2165

Eikö tuo olekaan ilmaista? Pidetäänkö noita puljuja pystyssä vain sen takia, että porukka saa papattaa pahaa mieltään todistajia vastaan??

17

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sydämistynyt

      Siis todella järkyttävää!! Olen luullut koko ajan, että he tekevät tuota hyvästä sydämestä, mutta takana onkin kauhea ahneus.

    • business rules

      paljastui niittenkin oikea karva

    • paljastaja

      Olen kuullut luotettavalta taholta, että käyvät ihan lastensa säätöpossuillakin.

    • röööh!!!

      ne ovat sikoja!!!

    • 5658668568

      "Eikö tuo olekaan ilmaista? Pidetäänkö noita puljuja pystyssä vain sen takia, että porukka saa papattaa pahaa mieltään todistajia vastaan??"

      Kerro minulle onko edes olemassa sellaista kritiikkiä vartiotorniseuraa kohtaan jonka tulkitset asialliseksi ja ei-katkeroituneiden ihmisten kritiikiksi?

      Toipumisapu kartetut ja monet yhdistykset saavat ihmisten lahjoituksia. Siinä ei ole mitään outoa ja väärää. Vartiotorniseura kerää varojaan siten että se vetoaa jumalan arvostukseen siinä että ihminen lahjoittaa rahaa seuralle. Muutoin hän ei arvosta seuraa eli jumalaa. Seura myös haluaa lahjoituksia kaikilta katsomatta taloudelliseen tilanteeseen.

      Seura ei myös kerro juuri mitään rahankäytöstään kuten yleensä eri muut järjestöt ja yhdistykset tai avustusorhanisaatiot

      • ! ! ! ! !

        !!!! Ne ovat R A H A N A H N E I T A !!!!


    • 765675757

      on vissiin vähän eri jos jokin yhdistys pyytää rahalahjoituksia kuin jos itsensä jumala pyytää rahaa. vt-seurassa rivijäsenet uskovat antavansa rahansa suoraan jumalalle. tämä siksi että v t-seura on ottanut itselleen vapauden kutsua itseään ainoaksi oikeaksi jumalan viestintäkanavaksi

      • 23

        Miten niin. Onko sinulla kenties oma pussi asiassa mukana?


    • tuupovaaralainen

      Missä tuossa vs-sivu haluaa rahaa? Vai tuliko valehdeltua...

      • sydämistynyt

        Taas kiemurtelua. Varmasti kohta syyttävät viattomia ihmisiä tuunauksesta.


      • hyvin vahvasti
        sydämistynyt kirjoitti:

        Taas kiemurtelua. Varmasti kohta syyttävät viattomia ihmisiä tuunauksesta.

        Epäilen tuota samaa


    • iitin tildu

      He he helunan yksinpuhelua jälleen kerran,häpeä.

      • vapauttakaa helunat

        Sanoit hyvin, kyllä näkee että käyttäjät ovat pelkkiä lypsylehmiä veljesseuralle ja tuolle toiselle


    • Alex8

      Totta kai keskustelupalstan pito maksaa rahaa. Ja tuo aloituksessa esitetty asiahan ei koskenut keskustelupalstaa, vaan Toipumisapu Kartetut -yhdistystä, jonka pyörittäminen vaatii rahaa. Raha kaiken hankkii.

    • hyi hyi

      Rahnaa rahnaa rahnaa... kyllä ovat ahneita ja kamalia ihmisiä. Vievät naapurinkin lapsilta karkit kädestä

    • sisko vaan

      Kerääkö veljesseura kolehtia? Jos kerää, niin mihin rahat käytetään? Meneekö taas pedofiilien suojeluun?

      • ? ? ?

        Vai meneekö taas neitsyydenpoistopalvelujen ylläpitoon?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4716
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1204
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe