vuosi 2011 oli surkea !

vitt##ntunut

Tammikuu= Sain kenkää yt neuvotteluissa pitkäaikaisesta työpaikastani.

Helmikuu=Autooni murtauduttiin kahtena peräkkäisenä viikonloppuna.Muuten meni töitä etsiessä

Maaliskuu=Virusperäinen sairaus,välillä podin kotona ja välillä taasen sairaalassa.

Huhtikuu=Avovaimo jäi pettämisestä kiinni.Riitelyä muutama viikko.

Toukokuu=Heitin avokin mäkeen ja etsin töitä vaikka motivaatiota ei oiken tahtonut löytyä unettomien öiden jälkeen.Sormeni murtui.


kesäkuu=Laitoin asunnon pitkinhampain myyntiin kun ei ollut varaa asua 150neliön ok taloa yksinNäin exän kaupungilla uuden miehen talutettavana.Vitutti mutta samalla tunsin helpotusta että pääsin siitä lehmästä eroon=D
.

Heinäkuu=Asunto meni;Muutin kerrostaloon vuokralle.Ensimmäisenä viikkona peräkärryni varastettiin taloyhtiön pihasta.

Elokuu= Sain unelmieni työn,kaikki alkoi näyttämään paremmalta.

Syyskuu=Hulluna töitä.Peräkärryni löytyi, tosin kuomu oli rikki.

lokakuu= moottoripyöräni varastettiin taloyhtiön pihasta.Löytyi muutaman viikon päästä aivan tuhottuna,onnekseni tällä kertaa vakuutus oli kunnossa.

marraskuu=28vee paras kaverini sai sydänkohtauksen ja kuoli.Hänen lapsensa olivat luulleet iskän vain vähän pelleilevän ja eivät osanneet heti pyytää apua.ajoin peura kolarin.

Joulukuu=Heti kuun alussa tuli tieto että minut irtisanotaan niin kuin 5 muuta samassa tiimissä työskennellyttä.Irtisanomis aikaakaan ei ollut kun olin vielä koe ajalla. Alkoi vitutus ja viikon putki! loppukuussa olin taas kortistossa tyhjä arpa kädessäni.
Sellainen vuosi minulla. Toivottavasti 2012 on jotain muuta...

6

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtghj

      elämä on sellaista mitä siitä teet

      • kjgit4jegoijngjmrte

        v i t u n viisastelija toope s a a t a n a !!!


    • JK

      N INKÖ

    • ts

      ahaa

      • Nnainen

        Paska vuosi oli sulla. Aikas reippaalta kuitenkin vaikutat. Älä anna periks!


    • suksi tökki

      No eipäole häävisti mennyt..:( Mutta elämä jatkuu,,joku päivä säkin hymyilet ja kenties uusi luotettavampi kulta kainalossasi:) Minäkin sairastelin viime vuoden ja nyt syy alkoi selvitä--sisäilma-ongelma ja paha astma ja liuta keuhkokuumeita..Mutta taistelen itselleni uuden puhtaamman työympäristön ja opettelen uutta duunia vaikka..Koetetaan jaksaa:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      189
      10304
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      22
      9697
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      167
      8280
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      296
      7764
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      175
      6651
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6070
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5901
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4957
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4031
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      150
      2662
    Aihe