Pohjanoteeraukset

viihteessä

Katselin eilen vähän aikaa sekä Putousta että ykkösen Apinatasavaltaa. Jotain on suomalaisessa viihteessä vialla kun tuollaisia tehdään ja sitten jopa lähetetään katsottavaksi.

Tuollainen Putouksessa esitetty naamanvääntely ja sen mukaiset jankutukset kimeillä äänillä saavat katsojan vaan todella kiukkuiseksi. Juontaja yrittää sitten puheillaan kääntää jutun hauskaksi.

Apinatasavalta oli täysi nolla. Lopputekstien mukaan tekemiseen oli osallistunut valtava joukko. Kyllä tuolle nollalle on kertynyt hintaa ja YLE ruinaa aina vaan lisää rahaa.

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huithapeli

      Totta tosiaan. Kuka ihmeen läskipää on keksinyt lähettaa lauantaina parhaana aikuisten katseluaikana lasten ohjelmaa Apinatasavalta. Ohjelma ei tosin sovi lapsille, mutta ei se voi kiinnostaa ketään täyspäistä aikuistakaan. Ohjelmat televisiossa on menneet niin väkisin tehdyiksi, ovat ne sitten Ruonansuun hupiohjelmia tai Frangeenin naaman vääntojä ja käsien huiskimisia. Toisaalta radiosta tuli lauantai aamuisin Kärkisien perhe, mikä oli mitättömin ohjelma mitä olen kuullut, se loppui onneksi ja arvaa mitä? Tilalle tuli saman käsikirjoittajan Rivari, että on kauhean hauska ohjelma. Mediamaksuille ei näytä olevan mitään tarvetta.

    • Retkuilija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2078
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1984
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1813
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1485
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1396
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      536
      1133
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      986
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      930
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      352
      907
    Aihe