Väyrynen 38% Niinistö 30%

Täällä erittäin luotettava pylväikkö ehdokkaiden kannatuksesta: http://www.lansivayla.fi/pressa

Kyllä se totuus on nyt niin, että Paavo V on tuleva Presidenttimme, eikä kukaan mahda mitään!
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niin vain on, ei muuta voi.
pate on ylivoimainen tieto-taito-kokemuksineen,niin vain on.
kuuntele hänen vastauksiaan,ne tulee kuin apteekin hyllyltä ja oikein. hän on pate V.

Äänestä
  • Kaiken muun hyvän lisäksi Paavo on oikea Tohtori. Monet noista kilpaveikoista ja -siskoista kelpaavat vain Paavon juosupojiksi ja -tytöiksi, niin matala on heidän koulutustasonsa...

    Äänestä

takin käännössä, eikä muita saavutuksia olekaan.

Äänestä
  • Tuossa linkki jonka luettuaan huomaa että meillä on keskuudessamme elävä opetushenkilö johon "natsaa" valta-osa kriteereistä. Tervejärkinen kansa ei äänestä narsistia presidentiksi. Siitä olen varma.Ehdokas nro 4 Paavo Väyrynen täyttää kriteerit..

    http://www.healingeagle.net/Fin/Vaknin/Aapinen.html

    Äänestä

http://fi.wikipedia.org/wiki/Eero_Lehti

Juu ja yo. henkilö omistaa Suomen lehtiyhtymä Oy:n. Maksullisen gallupin (0,95 euroa/ viesti) järjestäjä on mainittu yhtiö. Maksullisuuden vuoksi tämä gallup vääristyy oikeiston ehdokkaiden hyväksi. Samoin lehden lukijakunnan alue painottuu porvaripuolueiden ehdokkaisiin.

Mainittu Eero Lehti omistaa myös Taloustutkimus Oy:n, joka lienee Suomen käytetyin gallupien laatija. Liekö alueellinen painotus samankaltainen kuin tässä "tutkimuksessa"? Selittäisi hyvin kokoomuksen hyvää menestystä gallupeissa ja sitä myötä vaaleissa.

Tässä ilmainen klikkausgallup:

http://www.uusisuomi.fi/kysely/suosikkisi-suomen-seuraavaksi-presidentiksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauko Näkijä kirjoitti:

Täällä erittäin luotettava pylväikkö ehdokkaiden kannatuksesta: http://www.lansivayla.fi/pressa

Kyllä se totuus on nyt niin, että Paavo V on tuleva Presidenttimme, eikä kukaan mahda mitään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu