Ulkomaiset luotonantajat

Niin, kaikki kovasti kuhisee näistä ulkomaisista luotonantajista mutta itse en oo törmänny yhteenkään.

Mistä te niitä löydätte ja saako niiltä oikeesti lainaa niinkun täällä porukka puhelee..
1354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jossain aiemmassa ketjussa oli juttuja näistä: Nigerialais huijauksia ainakin osa.Tarjoavat suurta lainaa halvalla korolla, hakemuksen jälkeen tulee vastauksena, että laina on myönnetty, mutta "lähetä rahaa" meille ensin, perivät satojen eurojen etukäteismaksuja, useamman kerran. Poliisin mukaan tilitiedot johtavat Nigeriaan ja lainan tarjoajia ei ole löydetty.

Älä ainakaan maksa mitään ennakkoon.

En sitten tiedä, onko olemassa jotain muita rehellisiä tahoja. Ulkomaalaisia yksityishenkilöitä lainaamassa.. Lainan perintä voi olla heille hieman hankalaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jepsuskepsus kirjoitti:

Niin, kaikki kovasti kuhisee näistä ulkomaisista luotonantajista mutta itse en oo törmänny yhteenkään.

Mistä te niitä löydätte ja saako niiltä oikeesti lainaa niinkun täällä porukka puhelee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu