Euro on loppu

Rahamiehet lainaavat Saksalle jo miinuskorolla. Itse saan korkoa pankilta 0,1%. Inflaatio on 4%. Joka vuosi tappiota siin 4% pääomasta. Tämä EU ei ole valtio vaan ryöstö.
Nyt euro menettää täysin arvonsa ja Suomen eduskunta huutaa halleluuja. Olisi pitänyt palata omaan valuuttaan jo aikoja sitten jotta emme olisi hävinnyt kaikkia rahojamme. Milläpä maksatte ne halvat velkanne kun ei ole rahaa?
662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ipulaisten sijoitusvinkki on aina ollut rahan paneminen konjakkiin. Konjakki ei tosin haihdu 4 prosentin vuosivauhtia, vaan yleensä kaikki konjakki "häviää" jonnekin jo ensimmäisen puolen tunnin aikana.

Itse luotan enemmän maailman suurimpaan talousalue EU:hun kuin Ipun konjakkitalouteen. EU - ULOS, konjakki - SISÄÄN. Tälläkö muka ratkaistaan Suomen ja maailman ongelmat?

- SN

Äänestä
  • Aika ihmeellistä että tämä yksi poju voi pitää meitä 5 miljoonaa narreina. Tämä yksinvaltias luulee näin vieläkin vaikka tosiasiassa EU:ta ei ole enää olemassa. Taloushan on jo ajat sitten tuhottu.Nyt meitä vaan narrataan maksamaan rosvokapitalistien laskuja,kuten herra Niinistökin juuri lausui. Ne jutut ovat satuja ja toistuvat jatkuvasti,varsinkin kun menee huonosti. Näin valitettavasti on ollut 17 vuotta. Siinä ajassa meiltä on rosvottu n biljoona euroa rahaa ja omaisuutta. Melkein kaikki presidenttiehdokkaat ovat ottaneet mm KMS:ltä vaalirahaa ym. Tämä merkitsee sitä että kiinakauppiaat johtavat talouspolitiikkaa ja turmelevat tuotannon edellytykset. Nämä vaalit eivät siis suuntaa muuta kuin korkeintaan huonommaksi.

    Äänestä

EU:lla on näköjään jossain kassa josta saa pankit rahaa reilulla -korolla. Tietääkö kukaan,mikä se on?

Äänestä
  • Sen kassan jäseneksi pääsee vain maksua vastaan. Sitä sanotaan korruptioksi. Tämä on tuhonnut talouden ja eämämme.

    Äänestä

On hyvä että euro loppuu ja eurotoliitto hajoaa. Siis se on sama kakka kuin entinen N-liitto. Hyvin kansoja ja ihmisiä orjuuttva ja erottava erittäin kylmäkiskoinen ja byrokraattinen pulju.
Kyl mun sydämeni tästä lämpenee kun näin tapahtuu. Oi että mä nautin. Kumpa tämä tapahtusi pian tänä vuonna. Irti EU.sta itsenäiseksi kansakunnaksi takaisin. Se on minun tavoite.

Äänestä

Valitettavasti tuo KMS:n lahjoma eduskunta päättää Suomen kohtalosta. Sillä on kova halu maksattaa suomalaisilla KMS:n rikastuminen. Eikä ihme.
Tarvitsemme välttämättä Itsenäisyyspuolueen eduskuntaan koska se on ainoa joka ymmärtää tämän EU-jäsenyyden luonteen. Jos EU hajoaa ennen seuraavia vaaleja niin Suomi menettää nimensäkin. Mutta kaikki velat jäävät maksettavaksemme kun jäämme viimeiseksi EU:n tukijaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä IPU kirjoitti:

Rahamiehet lainaavat Saksalle jo miinuskorolla. Itse saan korkoa pankilta 0,1%. Inflaatio on 4%. Joka vuosi tappiota siin 4% pääomasta. Tämä EU ei ole valtio vaan ryöstö.
Nyt euro menettää täysin arvonsa ja Suomen eduskunta huutaa halleluuja. Olisi pitänyt palata omaan valuuttaan jo aikoja sitten jotta emme olisi hävinnyt kaikkia rahojamme. Milläpä maksatte ne halvat velkanne kun ei ole rahaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu