Venäjä syyttää ulkovaltoja (Usaako?)

StarWaaaars

Sen satenliittien tuhoamisesta!

Tilanne taitaa kiristyä

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhat sävelet

      Eihän venäläisten toiminta ole mitenkään poikkeavaa tässäkään tapauksessa,sillä kautta historian on syytetty muita valtioita omista virheistä ja tekemisistä mitkä eivät kestä päivänvaloa.Kuten muistatte juuri ennen vaaleja (2011) syytettiin ulkovaltoja puuttumisesta vaaleihin,kun silloin jo tiedettiin kuinka näissäkin vaaleissa tulos väärennetään.Uutta tässä oli se,että nyt venäläiset itsekkin kyllästyivät putinin ja kumppaneiden näkyvään silmäänpissimiseen.Mielenosoitukset keräsivät sankoin joukoin ihmisiä joita uhkailtiin vankilalla mielipiteensä ilmaisemisesta,sekä pahoinpideltiin.Diktaattorikamraatti Syyriasta on pyytänyt apua Moskovan pojilta ja saanut mitä pyysi.Laivastoalus vierailulle ja sitä rataa.Syyrian nokka syyttää terroristeja mellakoista ja oikeutetuista vaatimuksista demokratiasta,mutta ainut terrisoija kansalaisia vastaan on valtionjohto ja sitä sokeasti totteleva armeija.Tosin osa armeijaakin on kääntynyt diktaattoria vastaan ja syystäkin.

      • Koroljov

        "Kuten muistatte juuri ennen vaaleja (2011) syytettiin ulkovaltoja puuttumisesta vaaleihin,kun silloin jo tiedettiin kuinka näissäkin vaaleissa tulos väärennetään."

        Vaikka länsi tukikin eri organisaatioiden välityksillä tiettyjä Venäjän marginaaisia oppositiovoimia massiivisin rahavaroin (kuvitelkaapa jos Venäjä toimisi yhtä röyhkeän sekaantuvasti Yhdysvalloissa tai Euroopan maissa), oli kuitenkin alusta lähtien olemassa myös suunnitelma B Yhtenäisen Venäjän todennäköisen vaalivoiton varalta. Vaalitulos julistettaisiin länsimediassa jo etukäteen mitättömäksi, ja Venäjällä nostatettaisiin vaalien jälkeen "demokraattinen kansanliike" lietsomaan levottomuutta ja kärjistämään tilannetta. Tavoitteena oli saada väkivaltaisuudet puhkeamaan mielenosoittajien ja järjestysvallan välillä jotta voitaisiin väittää Venäjällä vallitsevan "vallankumouksellisen tilanteen". Putin kuitenkin väisti ansan tavanomaisen taitavasti. Venäjän ukomaalaisrahoitteinen, ulkomailta käsin ohjattu "värivallankumous" kuivui kokoon samalla lailla kuin vastaava yritys Valko-Venäjällä aiemmin.

        "Syyrian nokka syyttää terroristeja mellakoista ja oikeutetuista vaatimuksista demokratiasta,mutta ainut terrisoija kansalaisia vastaan on valtionjohto ja sitä sokeasti totteleva armeija."

        CIA:n, Mossadin ja MI6:n agenttien masinoimien mielenosoitusten ja mellakoiden lisäksi Syyriassa taistelee jo länsivaltojen kouluttamia islamistijoukkoja, myös al-Qaidan miehiä, osaksi samoja joita käytettiin Libyassa Gaddafin kukistamiseen. Länsi pyrkii nyt todella aggressiivisesti varmistamaan ylivaltaansa Lähi-Idässä. Syyria on Iranin tärkeä liittolainen ja vallanvaihto Syyriassa parantaisi ratkaisevasti hyökkäysasemia iskettäessä Iraniin, mikä koko viimeiset 10 vuotta on pysynyt USA:n ja Israelin pitkän tähtäyksen tavoitteena. Näyttää kuitenkin siltä, että Venäjän ja Kiinan tuella Syyrian hallinto pitää toistaiseksi pintansa eikä lännen toivoma vallankaappaus toteudu. USA ja Israel liittolaisineen joutuvat todennäköisesti hyökkäämään yhtä aikaa Irania ja Syyriaa vastaan kun aika koittaa.


    • se iittä sitten!!

      WW III käydään jo kuliseissa ja avaruudessa..
      Israel tunnusti että sota on käynnissä!

      Mommasta tulee vaan julkista pikapuoliin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1924
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1818
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1778
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1454
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1386
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      496
      1038
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      969
    8. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      915
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      912
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      874
    Aihe