Kun kokoomus saa päättää, aina siinä suositaan suurituloisia ja maksumieheksi joutuu keskituloinen. Suurin maksu toteutuu aivan liian pienillä tuloilla ja lapsikin voi käsittää, että suurituloiset taas hyötyvät eniten tästäkin ratkaisusta. Ainoa oikea tarkaisu olisi Ylen rahoituksen budjetointi, mutta miksi demaritkin menivät kokoomuksen kelkkaan, vaikka aikaisemmin kannattivat budjetointia. Kokoomushan on sitä vastustanut aina taatakseen hyödyn surituloisille. Kokoomus on kaiken pahan takana.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kun kokoomus saa päättää, aina siinä suositaan suurituloisia ja maksumieheksi joutuu keskituloinen. Suurin maksu toteutuu aivan liian pienillä tuloilla ja lapsikin voi käsittää, että suurituloiset taas hyötyvät eniten tästäkin ratkaisusta.
Ainoa oikea tarkaisu olisi Ylen rahoituksen budjetointi, mutta miksi demaritkin menivät kokoomuksen kelkkaan, vaikka aikaisemmin kannattivat budjetointia.
Kokoomushan on sitä vastustanut aina taatakseen hyödyn surituloisille.
Kokoomus on kaiken pahan takana.