Arhinmäki salaili tatuointiaan

116% Boys

http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012010415035352_pd.shtml

tätä tatuointia Arhimäki piilottelee ja salailee! Katso!

Arhinmäeltä kysyttiin hänen käsivarressaan olevan tatuoinnin merkitystä Ylen presidenttitentin lopuksi.

Arhinmäki ei ollut erityisen halukas vastaamaan kysymykseen.

- No, mulla on erilaisia tatuointeja, mutta mä varmaan esittelisin niitä, jos mä haluaisin tuoda niitä julkisuuteen, Arhinmäki ilmoitti.

Näin ollen Arhinmäen oikeassa käsivarressa olevan liekkitatuoinnin ja saman käden olkapäässä olevan Jokerit-logon tarina jäi katsojille mysteeriksi.

Arhinmäki oli mukana perustamassa FC Jokereiden huonon käytöksen ja muutamien nujakointien takia negatiivista julkisuutta saanutta 116% Boys -faniryhmää

9

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kosovan's murderers!

      Vuonna 2007 pelatun Suomi-Serbia -ottelun Arhinmäki kuitenkin muistaa.
      IS:n mukaan Arhinmäki nimitti serbifaneja murhaajiksi huutaen "Kosovan's murderers!".

      • Missä on Holsti

         Olihan siinä muutama ylilyönti porukalla, yleensä kännissä vierasreissulla, Arhinmäki kertoi City-lehden haastattelussa vuonna 2006.

        Aamulehden mukaan Arhinmäki, vasemmistoliiton silloinen nuorisojohtaja, osallistui muiden Jokeri-kannattajien mukana poliiseja provosoiviin huutoihin.

        - Missä on Holsti ja missä on Palo, Steen Steen Christensen, kuului Jokereiden koko Suomea järkyttäneeseen, vuonna 1997 tapahtuneeseen poliisisurmaan viitannut kannatushuuto.


      • tatska out
        Missä on Holsti kirjoitti:

         Olihan siinä muutama ylilyönti porukalla, yleensä kännissä vierasreissulla, Arhinmäki kertoi City-lehden haastattelussa vuonna 2006.

        Aamulehden mukaan Arhinmäki, vasemmistoliiton silloinen nuorisojohtaja, osallistui muiden Jokeri-kannattajien mukana poliiseja provosoiviin huutoihin.

        - Missä on Holsti ja missä on Palo, Steen Steen Christensen, kuului Jokereiden koko Suomea järkyttäneeseen, vuonna 1997 tapahtuneeseen poliisisurmaan viitannut kannatushuuto.

        tatuointi sopii narkkarille, linnakundille, huoralle ja jalkapallohuligaanille


    • 3%>1%

      veikkaus;
      nyt Arhimäen kannatus luokkaa 3%, itse veikkaan että äänestyksen jälkeen
      1%

      • myöhäistä nyt

        nythän Arhimäki on kertonut että katuu ja häpeää tatskoja
        sekä huligaani taustaa

        VÄHÄN MYÖHÄISTÄ NYT


    • hyvä ehdokas joo

      buehhehhhh

      • hyvä hyvä

        jep jep


    • ? ? ?

      Miksi täältä on poistettu kysymykseni, että onko A:lla tatuointi myös alahuulen sisäpuolella?

    • aiaiaiiia

      Tatuoinnilla on suuri vaikutus presidentin valintaan. Onko tarkistettu onko muilla ehdokkailla tatuointeja ja missä?
      Presidentti ottaa vieraat vastaan aina uimahousuissa, joten tatuoinnit näkyvät. Naispressalla on myös uimahousujen lisäksi rintaliivit. Paljaat kohdat on tarkistettava heiltakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1789
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1749
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1691
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1432
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1378
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      483
      985
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      951
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      901
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      298
      892
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      838
    Aihe