Vuokralle pirkanmaalta kahdelle tytölle poneja/hevosia?

jjjulia

Eli ollaan yhdessä kaverini kanssa etsitty molemmille omaa vuokraponia/hevosta, aikasemmin on myös ollut. Erityisempiä ehtoja ei ole, paitsi kunhan hevosella saisi hypätä. Hevosen luonteellakaan ei ole niinkään väliä, kunhan ei aivan käsistä riistäydy, mutta pieni luonne on aina paikallaan!
Itse olen 165cm pitkä ja painan 53kg. Olen harrastanut ratsastusta reilu 4 vuotta ja hypännyt 120cm. Koulutasosta en osaa sanoa mitään, mutta perusasiat ainakin taidan! Mulla on ollut vuokraponeja laidastalaitaan, shetlanninponeja,eestinehevosia,risteytyksiä,norjanvuonohevosia, yms.:)
Kaverini on 1994 syntynyt tyttö, eli täyttämässä maaliskuussa 18v. Hän on 165cm/n. 60kg. Hän on ratsastanut 3 vuotta, nyt on ollut taukoa. Mutta eiköhän kaikki palaa mieleen pian! Hypännyt on 70cm ja koulutaso samanlailla kun minulla.
Osaamme toimia hevosten kanssa järkevästi ja laitetaan aina oma ja hevosten turvallisuus etusijalle!

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jillas

      Meiltä vois löytyä ehkä arabi ruunat!

      • Kiinnostunut!!!

        Missä nämä arabit asuvat???


      • Kiinnostuneet.

        Hei minä ja kaverikin olisi kiinnostuneet vuokraan/ylläpitoon ottaan ponit.
        Olemme molemmat noin 13v tyttöjä ja ratsastus kokemista on molemmilta 5vuotta. S-poistolla lisää.
        S-postini : jannaherrala@hotmail.com


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2053
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1957
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1811
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1479
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1395
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      532
      1113
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      980
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      927
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      349
      899
    Aihe