Kaikkeen uskovat suomalaiset yritetään saada tämän rahanpesun maksajiksi. Pula-aikana jotkut suomalaispoliitikot uskottelevat meille että lisätappio pelastaa konkurssilta. Säälittävä ihmisten häveliäisyyden käyttö aseena tyhmien tekojen toteuttamiseksi on kuin raiskaus koko kansaa kohtaan. Ilmeisesti nyt kerätään puoluerahoja pelastamaan valtapuolueet tuholta. Vaan raha ei niitä enää pelasta. Korruptio on kaiken tuho. Vain korruptoitumaton puolue,kuten IPU,voi toimia kansan hyväksi.
Guggenheim petos
140 milj?
250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kukahan teki sopimuksen jossa velvoitetaan suomalaiset maksamaan miljoonakorvaukset kun hanke ei toteudu. Tämä firma on huijausta.
Täyttä huijausta. Saksassa asuva prof Vihinen vahvisti epäilymme. Luultavasti jotkut puolueet ovat mukana verorahojemme rikollisessa pesussa. IPU on aina oikeassa,uskokaa jo. Suomalaisen yhteiskunnan ryöstö on pysäytettävä heti. Syylliset vastuuseen ja eroon EU:sta.