US-verkkolehti on huonontunut

Aiemmin siellä oli mukava lueskella blogeja ja antaa plussaa hyville kirjoituksille. Nyt kaikki lukijat eivät saa antaa plussia, ainoastaan US-verkkopalvelun hyväksymät lukijat. Täysin aiheetta bannattu hyviä kirjoittajia ja nyt siellä on vain homo-viher-likasankokirjoittajia jäljellä.

En enää klikkaa sitä!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jus niin. Sieltä lähtee banniin bloggareita tiuhaan tahtiin. Ja se lehtipuoli on surkeaa surkeampi.
Soinista tehdään pilkkaa ja aihe revitään vaikka mistä.
Herlin Huusko kaksikon puoluesuuntaus näkyy niin räikeästi että pahaa tekee.
Minä poistin koko saitin suosikeista enkä siellä enää käy.

Äänestä

Mitä järkeä niitä blogeja on lukea, kun bloggari itse voi bannata kaikki keskustelijat, jotka ovat eri mieltä? Todella rikasta keskusteluahan tuollaisesta syntyy...

Taas yksi julkaisu, jossa lukijoiden on uskottava kaikki kirjoitettu kuin lampaat tai sitten voi häipyä. US kyllä kaivoi oman hautansa tällä uudistuksella. Itsehän Usari näköjään haluaa päästä lukijoista eroon.

Klikkaukseni loppui heti!

Äänestä

Minä ulkoistin itseni sieltä käyttämällä sellaisia nimityksiä että tuli kenkää laakista.

Muuten pääseekö kukaan luomaan siihen lehtipuoleen tiliä?
Ajattelin että minun ip on otettu muistiin ja ikibanni tuli.

Äänestä

Persut saavat jatkuvasti bannia. Siellä pidetään pikkuinen määrä persuja jotka kirjoittelevat jonninjoutavaa.
Hyvät persubloggarit heitetään pihalle.
Mitään perusteluja he eivät kuulemma saa.

Se tulee kuukahtamaan kun aina vaalien alla Huusko Herlin näytää mikä puolue on oikea heidän mielestään.

Nykyisin aivan onneton saitti. Ei viitti edes käydä.

Äänestä

Alkuperäinen idea oli kuitenkin hyvä ja toimiva. Onko kenelläkään tiedossa jotain vastaavaa saittia? Sellaista, jossa moderointi täysin asiattomia viestejä kohtaan kuitenkin toimii, mutta omia mielipiteitä saa perustellusti ja vapaasti tuoda esiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kiva kirjoitti:

Aiemmin siellä oli mukava lueskella blogeja ja antaa plussaa hyville kirjoituksille. Nyt kaikki lukijat eivät saa antaa plussia, ainoastaan US-verkkopalvelun hyväksymät lukijat. Täysin aiheetta bannattu hyviä kirjoittajia ja nyt siellä on vain homo-viher-likasankokirjoittajia jäljellä.

En enää klikkaa sitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu