Haavisto torpattava!

Nyt kaikki Paavo Väyrysen taakse jo I-kierroksella. Näin torpataan vihreä Haavisto joka muuten saattaa yllättää.

Persut, ottakaa järki käteen ja ajatelkaa. Kumman haluatte II-kierrokselle, Haaviston vai Väyrysen? Jo nyt on aivan selvää, ettei se missän tapauksessa voi olla Soini. Miksi riskeeraisitte ísänmaan tulevaisuuden. Veteraaneilla ei ole toivoakaan jos presidentiksi pääsee viherpiipertäjä.
875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Veteraaneilla on turha tässä ratsastaa, niitä on enää niin vähnä, että kunniavelasta heille suoriutuisi jopa 100% vihreä hallitus.

Mutta presidentii ei näitä asioita käsittele eikä päätä. Hän on arvojohtaja, joka edustaa koko kansaa. Ei yhtä puoluetta eikä nurkkakuntaisia haistattelijoita.

Äänestä
  • On meitä kuitenkin vielä muutama. Ehkä meistä ei sitten kannata välittää - itsekkyys on huipussaan kun pitää valita viherpiipertäjä presidentiksi. Se on kuin halveksiva isku vasten veteraanin kasvoja. Emme välitä myöskään Soinista joka on seksihirviö. Niinistö ei ole synnitön eikä ole myöskään hakenut anteeksiantoa.

    Paavo Väyrynen on meidän veteraanien mieleinen mies. Hänellä on myös luja, kantava ja kaunis virsilauluääni. Jos te persut olette isänmaallisia ihmisä, ette hylkää veteraaneja ja noudatatte vetoomustamme Paavo Väyrysen puolesta. Jos P. Väyrysestä tulee presidentti, tunnemme, ettemme taistelleet turhaan.

    Äänestä

  • Veteraanin huokaus kirjoitti:

    On meitä kuitenkin vielä muutama. Ehkä meistä ei sitten kannata välittää - itsekkyys on huipussaan kun pitää valita viherpiipertäjä presidentiksi. Se on kuin halveksiva isku vasten veteraanin kasvoja. Emme välitä myöskään Soinista joka on seksihirviö. Niinistö ei ole synnitön eikä ole myöskään hakenut anteeksiantoa.

    Paavo Väyrynen on meidän veteraanien mieleinen mies. Hänellä on myös luja, kantava ja kaunis virsilauluääni. Jos te persut olette isänmaallisia ihmisä, ette hylkää veteraaneja ja noudatatte vetoomustamme Paavo Väyrysen puolesta. Jos P. Väyrysestä tulee presidentti, tunnemme, ettemme taistelleet turhaan.

    Eikö toki Väyrynen voisi laulaa virtensä levylle ja se levy voitaisiin sitten lahjoittaa kaikille veteraaneille, jotka vain haluavat Väyrysen veisaamista kuunnella. Kaikki veteraanithan eivät toki sitä halua kuullakaan.

    On paljon parempi vaihtoehto valita päteväksi presidentiksi Pekka Haavisto, ja Väyrynen voi sitten hoitaa virrenveisuu aivan erillisenä asiana.
    Luultavasti Väyrysen laulut ovat aika kalliita, mutta halvempaa se on kuitenkin kuin kuuden vuoden veisaaminen.

    Äänestä

Miksi typeryyden pitäisi päästä valtaan?

Veteraanien etu on aivan sama kuin muillakin suomalaisilla, ja juuri siksi meidän pitää torpata Väyrynen ja Soini.

Äänestetään Pekka Haavisto presidentiksi, silloin tällä maalla on edellytykset menestyä ja niin veteraanit kuin muutkin suomalaiset voivat hyvin.

Ja Pekka Haavistoa äänestetään numerolla 2!

Äänestä

PS:n vastapooli on KATAISEN KOKOOMUS,
ei jokin viherhömppä tai kadunvaltaaja-arhimäkeläinen tai
pakkoruotsitussortaja pikkuylioppilas Biaudet.

Siksi ei mitään torpata vaan
PS TAISTELEE KATAINEN-WALLIN-STUBB kansansortohallitusta
vastaan kuntajytkyllä 2012

Hallitus vaihtoon SDP:n saadessa 2012 rökäletappion.

Nyt keskitymme Soinin äänestämiseen

http://timosoini.fi/presidentiksi/fi/kampanja/vaalilehti.html

Äänestä

Älkää uskoko vääriä profeettoja. Jos lihava partainen mies sanoo, että Väyrysen on liityttävä persupuolueesen ennen kuin häntä voisi äänestää, on se kansankiihotusta ja epäisänmaallista toimintaa joka sataa Niinistön laariin.

Uskokaa hyvät pojat ja tytöt vanhaa veteraania:

Paavo Väyrynen on hyvä kelvollinen nimenomaan keskustalaisena. Itse Jumala on tämän ilmoittanut . Älkää siis kysykö miksi koska tutkimattomia ovat Herran tiet.

Äänestä
  • Eikö se ollut toki Luther tai Laestadius tai joku muu uskonpuhdistaja, joka antoi taivaallisen ilmoituksen Väyrysen virsien veisuun taidosta. Tällä perusteella Väyrynen voitaneen äänestää kanttoriksi johonkin sopivaan siionin seurakuntaan sinne Länsi-Lapin suunnalle.

    Presidentiksi Väyrysestä ei ole, eikä myöskään Soinista.

    Siksi me äänestämme parasta vaihtoehtoa Pekka Haavistoa, jonka numero on 2.

    Äänestä

Hemmo on esimerkillinen persu:

Perussuomalaisten listalta Rovaniemen kaupunginvaltuustoon valittu Hemmo Koskiniemi on päättänyt asettua keskustalaisen Paavo Väyrysen taakse presidentinvaalissa.

Koskiniemi kehuu Väyrysen kykyä uudistua ja tehdä työtä ehdokkuutensa eteen. Väyrynen on kiertänyt ahkerasti maata kaihtamatta mennä pienimpään ja syrjäisimpäänkin kylään puhumaan ja kertomaan näkemyksistään.

– Tämä osoittaa nöyryyttä kansalaisia kohtaan ja arvostusta pitää koko Suomi asuttuna viimeistä peräkylän mökkiä myöten.

Koskiniemen mielestä Väyrynen edustaa sellaista ulkopoliittista linjaa, joka perustuu hyviin naapurisuhteisiin etenkin Venäjän kanssa. Väyrynen on luvannut puuttua myös hallituksen toimiin, jos hallitus toimii perustuslain vastaisesti.

– Lapilla on nyt ainutlaatuinen mahdollisuus äänestää oma mies presidentiksi. Miksi emme niin tekisi, varsinkaan kun seuraavaan mahdollisuuteen saattaa mennä pitkä aika, Koskiniemi toteaa.

Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soinia Koskiniemen kannanotossa ei mainita lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persut SEIS! kirjoitti:

Nyt kaikki Paavo Väyrysen taakse jo I-kierroksella. Näin torpataan vihreä Haavisto joka muuten saattaa yllättää.

Persut, ottakaa järki käteen ja ajatelkaa. Kumman haluatte II-kierrokselle, Haaviston vai Väyrysen? Jo nyt on aivan selvää, ettei se missän tapauksessa voi olla Soini. Miksi riskeeraisitte ísänmaan tulevaisuuden. Veteraaneilla ei ole toivoakaan jos presidentiksi pääsee viherpiipertäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu