Elokuvantekoa Oulussa?

Leffaukkeli oulusta

Terve!
Olen parikymppinen Oulussa asuva miespuolinen tekniikan opiskelija. Olen harrastanut pienimuotoista videokuvausta/editointia, ja pari pikku projektiakin olen saanut joskus aikaan.
Muutin tosiaan Ouluun puolisen vuotta sitten, ja nyt haluttaisi jatkaa harrastusta taas. Vaikka en olekaan mikään vakavasti otettava harrastelija, ihan kohtuullinen kuvauskalusto ja innostusta asiaan löytyy. Aikaa minulla ei harrastukselle ole liikaa, mutta olisi mukavaa saada elämään vähän lisää sisältöä tällaisen harrastuksen muodossa.

Eli: Etsin henkilöitä, jotka haluaisivat kanssani ideoida ja toteuttaa vaikkapa lyhytelokuvan. Sinulla ei tarvitse olla kokemusta leffantekemisestä, ainoastaan hyvä asenne riittää! Jos sinun elämäsi on kiireistä, älä huolestu. Nyt olisi tarjolla edullinen harrastus, jolle saadaan kyllä varattua aikaa.

Ota yhteyttä osoitteeseen: leffaukkeli(ät)luukku.com , niin mietitäänpä asiaa.

0

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Poliisi yritti murhata mopopojan

        Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
        Maailman menoa
        709
        1723
      2. Mopomiitti!

        Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
        Tuusula
        272
        898
      3. Ei se nainen edes oo

        mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        67
        857
      4. Poliisi kiilasi mopoilijan

        Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
        Kiuruvesi
        107
        659
      5. Vetovoima

        Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
        Ikävä
        32
        581
      6. Niin kauan tätä

        Onko vuotesi menneet hukkaan
        Ikävä
        88
        557
      7. Aina vaan mietin sua

        Miksen saa sinua mielestäni pois
        Ikävä
        32
        540
      8. Käviskö tällainen suhde

        Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
        Ikävä
        61
        539
      9. Onko täällä ketään

        Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
        Ikävä
        42
        522
      10. Nainen. Onko meissä

        Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
        Ikävä
        37
        520
      Aihe