Vihaavatko muslimit koiria ? Ei sen puolen, ei minullakaan ole minkäänalaista lemmikkiä. En halua sitoutua, vaan liikkua vapaasti pyytämättä muilta apua silloin kuin johonkin lähden.
Pidän, että koira on kuitenkin hyötylemmikki monissa asioissa ja joillekin epäonnisille, yksinäisille ihmisille se ainoa, joka tuo elämää ympärille.
Hyvällä ja vastuuntuntoisella omistajalla koira on hyvin kasvatettu ja pidetty ja niitä ei tarvitse vastaantulijoiden tai vieraiden pelätä.
Koira on mukava ihmisen kotieläin, mutta olen kuullut, että muslimit eivät pidä koirista. mikä syy siihen on ?
Miksi muslimit eivät pidä koiraa lemmikkinä ?
10
103
Vastaukset
- Anti-Antti
Ihan van se, että muhammed oli mielenvikainen ja tuo mielenvikaisuus on tarttuvaa laatua.
- Mohammad XXV
Muhammed ei myöskään pitänyt possuista, vaikka Tampereella näköjään niin uskotaankin:
http://www.youtube.com/watch?v=eFoTXrAD9fs - niin tai
Mohammad XXV kirjoitti:
Muhammed ei myöskään pitänyt possuista, vaikka Tampereella näköjään niin uskotaankin:
http://www.youtube.com/watch?v=eFoTXrAD9fsei saa syödä eläintä, jota häs-sii.
- arvailua vain !!!
Jospa astuneet aikojen alussa KOIRANP-A-S-K-A-A-N se kun on niin häijy putsata
sandaalista !!!!!saattaa tietysti olla sekin että KAMELINP-A-S-K-A on rakennusaineena parempaa!!!! - Tosi on
No miksi ne änkeävät Suomeen, kun Suomessa on koiria ja sikoja lemmikkeinä.
Miksi ängetä maahan, jossa ollaan näin eläinten ystävällisiä?- ÄLÄMÖLÖÄ ÄLÄMÖLÖÄ
No muslimin odottaa että me muutamme tapojaan heidän mukaan ,eikä toisinpäin
kun olemme niitä VÄÄRÄUSKOISIA!!! - Rakkine
ÄLÄMÖLÖÄ ÄLÄMÖLÖÄ kirjoitti:
No muslimin odottaa että me muutamme tapojaan heidän mukaan ,eikä toisinpäin
kun olemme niitä VÄÄRÄUSKOISIA!!!Sikäläisissä oloissa koiria ei pidetä juurikaan lemmikkeinä. Ne juoksentelevat valtoimenaan kulkukoirina ja se aiheuttavat elintavoillaan inhoa ihmisissä. Enpä itsekään tykkäisi nurkissa luikkivista kouluttamattomista, rähisevistä ja kapisista piskeistä.
Jaloon käyttöön kasvatetut/jalostetut koirat ovat aivan eri kuin em. laumoissa kuljeskelevat lajikumppaninsa.
Eihän meilläkään villiintyneistä kissoista pidetä vaan ne ovat lainsuojattomia(ja syystäkin). - Tosi on
Rakkine kirjoitti:
Sikäläisissä oloissa koiria ei pidetä juurikaan lemmikkeinä. Ne juoksentelevat valtoimenaan kulkukoirina ja se aiheuttavat elintavoillaan inhoa ihmisissä. Enpä itsekään tykkäisi nurkissa luikkivista kouluttamattomista, rähisevistä ja kapisista piskeistä.
Jaloon käyttöön kasvatetut/jalostetut koirat ovat aivan eri kuin em. laumoissa kuljeskelevat lajikumppaninsa.
Eihän meilläkään villiintyneistä kissoista pidetä vaan ne ovat lainsuojattomia(ja syystäkin).Ihme kun vihreät eivät ole ottaneet tätä "eläinvihapuhetta" huomioon.
- ???????????
Tosi on kirjoitti:
Ihme kun vihreät eivät ole ottaneet tätä "eläinvihapuhetta" huomioon.
apina ja koira ??????????????????
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864