Monikansallinen Cocoomus

Tukiaisrahoja säästämättä. Vaalirahoituksia paljastamatta.

Suomalaisten Veronmaksajien rahoista tinkimätöntä kusetusta jo kymmenien vuosien ajan.

Äänetä meitä, jos haluat elättää meidät!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka yksityisyrittäjä voi olla niin tyhmä, että äänestää tätä monikansallisten suuryhtiöiden Suomeen levittämää syöpää?

Äänestä

Olisko se jotenkin sillai, et sitä niinkuin halutaan näyttää "rikkaammalta" tai "paremmin menestyvältä" ja sillai?

Jotkut elättää jopa Wahlrooseja sun muita ketkuja siinä coccarekulissi elämässään ottamalla lainoja ja velkojakin ylipäätään et kaikki näyttäis "fiinimmältä" ja enemmän sillai coccaremaiselta.

Tosiasiassa kaikki on vain coccreiden kulissitouhua, jok olisi kyllä jo syytä pysäyttää ja laittaa vastuuseen ne pahimmat. Vastuunkantohan sekin olisi ja sutkukset et muut keplottelut on tehty medän rahoillamme kuvitellen meitä maksajiksi niihin topi sun muihin talkoihinsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Slogani kirjoitti:

Tukiaisrahoja säästämättä. Vaalirahoituksia paljastamatta.

Suomalaisten Veronmaksajien rahoista tinkimätöntä kusetusta jo kymmenien vuosien ajan.

Äänetä meitä, jos haluat elättää meidät!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu