Kyllä huomaa, kuka on Raumalta
Aito espoolainen
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Viinakakku maistunut jo noin nuorena? Kauheaa!
Vika vanhemmissa vai jossain muualla?
Meilläpäin sanottiin aikoinaan tuollaisista vintiöistä: Kunnaton penikka!
Vaikuttaa häiriintyneeltä lapselta, keskittymishäiriö estää pysymästä paikallaan luokkakuvassa, sillä hänen pitää viihdyttää itseään koko ajan höpöttämällä, irvistelemällä ja nauraa hekottelemalla. Näitä tapauksia on nähty ennenkin.
Sisältöä hänellä ei ole ollut silloinkaan mutta onpahan sentään häiriötä, ja opettaja onkin joutunut tekemään paljon hänen takiaan. Yleensä tällaiset pikkupojat vaativat jatkuvasti aikuista pitämään kädestä ja neuvomaan miten ollaan ja opetellaan asioita koulussa.
Jos Soini ei olisi kasvanut porvarisperheessä pumpulissa, niin hän olisi vankilassa.
Vaikuttaa opettajan tekstiltä? Kyseessä ei liene ratsastuskoulu, ainakaan päätoimisesti??
Onkohan juuri kertonut jonkun sutkauksen joka naurattaa vain timppaa itseään??
Todennäköisesti jokin kakka- tai pierujuttu, mitä ilmeisimmin. Sellaiset kiinnostavat kaikkia persuja tällä palstallakin.
Timppa osasi nauraa jo pienenä omalle jytkylleen? Muitten hyvinvoinnista ei silloinkaan väliä? Dorkaa!
Jo tuohon aikaan hyrisi, että minustapa tulee vielä suuri kusettaja ja nauroi siihen päälle??
Räkänokastakin mies tulee mutta ei tyhjän naurajasta, sanoo sananlasku.
:-D
Tuo olikin viimeinen kerta, kun Timppa pääsi istumaan nättien tyttöjen väliin? Myöhemmältä ajalta ei ole sellaista kuvaa näkynyt. Eipä arvanneet tyttöset, minkälaisen tulevan naisvihaajan viereen joutuivat. Mälsää.
Super hyvä kuva. Soini jo nauraa tuossa vaiheessa suomen EU hölmöilystä.
Tuossa vaiheessa EU;sta ei ollut hajuakaan. Löylynlyömältä tuo nauru vaikuttaa?