Media vs. demokratia?

Median pelko estää kokemusasiantuntijoiden tai muiden epäilyttävän menneisyyden omaavien pääsyn käyttämään päätöksentekovaltaa laillisissa puolueorganisaatioissa demokraattiseksi väitetyssä yhteiskunnassa: http://www.harrieerikäinen.fi/blogi/2012/01/12/65
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näissä vaaleissa on vastakkain media ja kansa.
Niinistö on median marionetti, itsessään keskinkertaista vaatimattomampi politikko mutta muiden mm. NATOn ja median talutettavissa.
Mediaa vastaan on Suomen kansa, itsenäisesti ajattelevat ja heidän ehdokkaansa Väyrynen, Soini vahvimpina, Lipponen, Haavisto, Biaudet, Arhinmäki, Essajah.
Jos Niinistö voittaa, saamme heikon presidentin, jos Väyrynen voittaa saamme vahvan presidentin.
Tähän maailman, EUn, Suomen tilanteeseen pitäisi saada vahva presidentti. Niinistö vain sotkisi asiat lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansalainen kirjoitti:

Median pelko estää kokemusasiantuntijoiden tai muiden epäilyttävän menneisyyden omaavien pääsyn käyttämään päätöksentekovaltaa laillisissa puolueorganisaatioissa demokraattiseksi väitetyssä yhteiskunnassa: http://www.harrieerikäinen.fi/blogi/2012/01/12/65

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu