Arvot kohdallaan?

Soini odottaa maailmantalouden romahtamista, jotta hänen kannatuksensa nousisi.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei Soini odota, vaan toivoo. Soini on laskenut, että pula, hätä ja ihmisten kärsimys toisivat hänelle kannatusta.

Mitään ratkaisuja mihinkään asiaan Soinilla tai kenelläkään muullakaan persulla ei ole.

Äänestä
  • Eipä olla tosiaan Soinilta kuultu mitään ulkopoliittista linjausta, jos ei Israelin harjoittaman apartheidin tukemista ja Palestiinan itsenäisyyden vastustamista sellaisena pidetä.

    Äänestä

  • He eivät edes ajattele, kuka sitten maksaa heidän puoluetukensa, päivärahansa ja kulukorvauksensa, kun kansantalous on ajettu alas. Mutta populisti on kai sellainen perusluonteeltaan, hänen itsensä vain pitää päteä, vaikka mitään hyötyä heistä ei olekaan hyvinvoinnin rakentamisessa.

    Äänestä

  • Kannattaa kuunnella tarkemmin ja parhaat ratkaisut on ollut perussuomalaisilla. Kyllä Soini on ollut kartalla tässä Eu-kriisissä enemmän kuin nämä rahan jakajat. Ei nämä patoamiset ole tähän mennessä mitään auttaneet muuta kuin ojasta allikkoon, joten ei satuja tarvitse kertoa. Eikä nämä tehdyt päätökset mitään ratkaisuja ole ollut ja ei kukaan tiedä paljonko tämä nykyinen pelleily tulee maksamaan veronmaksajien varoja. Kylmää kyytiä tulee olemaan ja kaikki EU:n heitetyt rahat tappiota. Eu:n ulkopuolisista maista sitä kasvua tulee jos on tullakseen. Eihän se Soinin ja perussuomalaisten vika ole jos eu ja Suomen hallitus ryssii. Hän vain varoittaa ja osa kansasta jotka ovat samaa mieltä antaa hänelle tukensa. Ei kaikkien pidä hölmöläisiä uskoa ja luulla että tuli sammuu kun siihen bensaa kaadetaan.

    Äänestä

  • old_profile_51687 kirjoitti:

    Kannattaa kuunnella tarkemmin ja parhaat ratkaisut on ollut perussuomalaisilla. Kyllä Soini on ollut kartalla tässä Eu-kriisissä enemmän kuin nämä rahan jakajat. Ei nämä patoamiset ole tähän mennessä mitään auttaneet muuta kuin ojasta allikkoon, joten ei satuja tarvitse kertoa. Eikä nämä tehdyt päätökset mitään ratkaisuja ole ollut ja ei kukaan tiedä paljonko tämä nykyinen pelleily tulee maksamaan veronmaksajien varoja. Kylmää kyytiä tulee olemaan ja kaikki EU:n heitetyt rahat tappiota. Eu:n ulkopuolisista maista sitä kasvua tulee jos on tullakseen. Eihän se Soinin ja perussuomalaisten vika ole jos eu ja Suomen hallitus ryssii. Hän vain varoittaa ja osa kansasta jotka ovat samaa mieltä antaa hänelle tukensa. Ei kaikkien pidä hölmöläisiä uskoa ja luulla että tuli sammuu kun siihen bensaa kaadetaan.

    Mitkä ratkaisut?

    Onko se joku ratkaisu, että huudetaan "Piikki kiinni!" Onko Soini tietoinen paljonko "piikki kiinni" tulisi maksamaan Suomelle?

    Onko persujen mielstä Suomen etu, että vienti tyrehtyy ja sadattuhannet jäävät työttömäksi? Vai haluavatko persut tehdä Suomesta uudestaan täysin riippuvaiseksi Venäjästä?

    Äänestä

  • Ei kiitos! kirjoitti:

    Mitkä ratkaisut?

    Onko se joku ratkaisu, että huudetaan "Piikki kiinni!" Onko Soini tietoinen paljonko "piikki kiinni" tulisi maksamaan Suomelle?

    Onko persujen mielstä Suomen etu, että vienti tyrehtyy ja sadattuhannet jäävät työttömäksi? Vai haluavatko persut tehdä Suomesta uudestaan täysin riippuvaiseksi Venäjästä?

    Ei piikki kiinni tarkoita ulkomaan kaupan loppumista ja tämän hetkiset kasvualueet ovat euroopan ulkopuolella. Tästä nykyisestä mallista ei todellakaan tiedä mitä se tulee maksamaan. Tulipaloa ei saada sammumaan kaatamalla liekkeihin bensaa niin kuin nykyinen hallitus tekee. Suomen etu on sanoutua irti eurosta ja eu:sta ja ottaa takaisin itsemääräämisoikeus ja itsenäisyys ja Suomen näin tehdessä muita järkeviä maita seuraa varmasti perässä. Työttömiä tulee nytkin ja tuleeko niitä enemmän vai vähemmän sitä ei tiedä kukaan ja Suomessa ei ole koskaan osattu hoitaa työttömyyttä terveellä tavalla. Ei 90- ja 2000-luvulla ja tuskin tulevaisuudessakaan, se johtuu pitkälti raskaasta työvoimahallinnosta ja hallituksen halusta pitää tietty määrä työttömiä reservissä ja lisäksi työttömyyden ympärille on rakennettu iso bisnes jolla kavalletaan veronmaksajien varoja.

    Äänestä

  • Missä linja? kirjoitti:

    Eipä olla tosiaan Soinilta kuultu mitään ulkopoliittista linjausta, jos ei Israelin harjoittaman apartheidin tukemista ja Palestiinan itsenäisyyden vastustamista sellaisena pidetä.

    Sionismi on ainoa asia, josta Soinin suhteen voi olla varma. Kaikki muu on höpöä ja löpöä.

    Äänestä

Populisti väistää vastuuta kuin ruttoa. Se ei koskaan tarkoita mitään eikä johda mihinkään. Soinin tapauksessa se tyhjä öyhötys maksaa veronmaksajille seitsemänmiljoonaa euroa. Kallis hinta pelkistä puujalkavitseistä.

Äänestä

Kansalla pitää olla tuskaa riittävästi. Muuten loppuvat Jytkyt siihen paikkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lehdestä luettua kirjoitti:

Soini odottaa maailmantalouden romahtamista, jotta hänen kannatuksensa nousisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu