Meller ja isku Iraniin

Taivaan ja maan väliltä ohjelmassa hän kertoi amerikkalaisjoukkojen saaneen Irakissa kuin potkun takapuoleen ja antoi ymmärtää, että todellinen syy kiireiseen lähtöön on se, että kun joukkoja ei ole enää Irakissa, niin Israel voi lentää sen kautta. Hän arveli, että ehkä jo ensi yönä näin tulee tapahtumaan.

No tähän mennessä sitä ei ole tapahtunut ja olen itsekkin ollut skeptinen jo hyvän aikaa.

Veli-Pekka Kortelainen pohdiskelee asiaa:

http://turjalainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93774-syyt-miksi-usa-ei-hyokkaa-iraniin-ennusteita-lahi-itaan
3205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

meller on ennustanut ja profetoinut 40-vuotta kuinka moni on osunut kohdalle ,faktat pöytään.

Äänestä

"meller on ennustanut ja profetoinut 40-vuotta kuinka moni on osunut kohdalle ,faktat pöytään. "

Neuvostoliiton hajoaminen.
Meller väittää myös, että karhu, joka kuvaa Neuvostoliittoa, nousee jaloilleen. Neuvostoliitolla on Mellerin mukaan merkittävä rooli lopunajan maailman näyttämöllä.

Äänestä
  • Meller on pelle. Kaikella kunnioituksella. Jenkeistä mallia katsonut ja matkinut salaliitto-teoreetikko.

    En kiellä etteikö hän olisi voinut saada Jumalalta jopa profetioita. Mutta kun kyseessä on asioita joista muutkin ovat profetoineet niin muitakin mahdollisuuksia löytyy.

    Venäjä uhallakin profetoiminen on aivan liian helppoa. Ainoa hyökkäkseen kykenevät asevoimat omaava valtio lähistöllä.

    "Meller väittää myös, että karhu, joka kuvaa Neuvostoliittoa, nousee jaloilleen. Neuvostoliitolla on Mellerin mukaan merkittävä rooli lopunajan maailman näyttämöllä"

    - Voi olla, mutta voi olla että ei. Se on lopputuloksen kannalta kuitenkin merkityksetöntä, Jeesus kehoitti valvomaan ja etsimään taivaallisen Isän tahtoa, eikä spekuloimaan.

    Muutenkin minut saa epäilemään Mellerin ympärillä pyörivä tietynlainen henkilökultti. Se ei ole koskaan hyvä merkki. En epäile Mellerin vilpittömyyttä enkä halua tuomita, mutta en myöskään kykene häntä näkemään mitenkään niin suurena juttuna kuin mitä monet näkee. Ihminen hänkin on, ja kaikki ihmisen kautta tulleet asiat pitää kyseenalaistaa ja koetella Jumalan sanalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


'_' kirjoitti:

Taivaan ja maan väliltä ohjelmassa hän kertoi amerikkalaisjoukkojen saaneen Irakissa kuin potkun takapuoleen ja antoi ymmärtää, että todellinen syy kiireiseen lähtöön on se, että kun joukkoja ei ole enää Irakissa, niin Israel voi lentää sen kautta. Hän arveli, että ehkä jo ensi yönä näin tulee tapahtumaan.

No tähän mennessä sitä ei ole tapahtunut ja olen itsekkin ollut skeptinen jo hyvän aikaa.

Veli-Pekka Kortelainen pohdiskelee asiaa:

http://turjalainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/93774-syyt-miksi-usa-ei-hyokkaa-iraniin-ennusteita-lahi-itaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu