Olkaa mitä mieltä haluatte,

että noin

mutta kyllähän tuossa vaalikeskustelussa paljastui aivan selvästi, minkälainen rasismi saa Suomessa rehottaa tälläkin hetkellä
Voi tuota käsien pesua, ja ... vai miten lipponen sanoikaan, niin Sari essaihjahan lynkattiin tuosssa keskustelussa pelkästään udskonsa perusteella.
Tuollaisen kasvatuksenko demarit, ja vihreät ynnä rkp sun muut ovat koululaitoksessamme aikaansaaneet.
En kuulu mihinkään lahkoon, että ei pidä siihen vedota yhtään, mutta olihan tuo taas demareilta rasistisuuden osoitus yleltäkin kaikille muiden poliittisten puolueiden kannattajille.

Homoja kosittiin demareiden salapuolueen Vihreiden kannattajiksi puolen tunnin ajan, kun oli ensin Väyrystä räiytty päin pläsiä.

Demarioppilas oli valittu oppilaskommentaattoriksi, toinen, ilmeinen vassukka ei myöntänyt sitä, ettei olisi näyttänyt niin räikeältä.
Milloinkahan tuonne yleen saataisiin puolueeton sinivalkoinen toimittajakunta, kun kerran kuurosokeilta demenntikoiltakin kerätään kohtapuoliin, sanoisko suoraan yle-veron nimellä kulkeva pakkopuoluetuki.

Sari Esaihja pärjäsi Soinin kansssa minusta kaikkein parhaiten, ja Väyrynen , ninistö kolmantena. Sitten tuli muut perässä.
Räpätäti Bioudee, on aivan turhaa koko kisoissa, mutta kaipa hän kerää hurridemareiden ääniä.

Lipposen valinan voi unohtaa, ei hänestä ole kuin bööpeikoksi noissa kisoissa.
Arhinmäki kerää punalipunhulmuttajien äänet nyt.
Mutta huomattavissa oli, että demujuntta pitää kurinpalautusleirin Arhinmäelle, ja Lipposta tukitaan sitten oikein voimalla esille.

Ei se kyllä enää Lipposta auta toiselle kierrokselle.

Väyrysen kannatus on nyt ollut ilmeisesti niin korkealla, ettei gallubbejakaan ole uskallettu julkistaa. koko kuukauden aikana.
Että se siitä rasismista ja muusta demuhurrivasurihömpästä.
Maa on konkurrssin partaalla, ja nuo on huolisaan jostain ruskeareijänritareiden käännytyksistä.

Jos Väyrynen olisi niin kurja kuin täällä annetaan ymmärtää punapartion jutuissa, niin toki minäkin sen olisin huomannut.

En ole olenkaan enää niinistön kannattaja, ninkuin olin vielä vuosi-pari sitten.
Myöskin kokoomus puolueena on silmissäni nyt täysin kaukana entisestään, jolloin minäkin heistä suorastaan pidin.

Tuo demujen pakkosyöttö suorastaan ällöttää.
Sitten kun lopettavat valehtelun, ja siirtyvät demokratian tielle viimeisenä puolueena maasamme, niin ehkäpä heidänkin aikansa tulee saada ääneni.
Mutta paljon pitää tapahtua siinä puolueessa muutoksia joka suhteessa, ja ennenkaikkea heidän käytöksessään muita kohtaan.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gallupväärennökset

      Oli hyvä, että otit esille SDP:n ja Ylen välisen yhteyden. Ylen lisäksi galluptuloksia väärentävät Sanoma Oy:n ja Alma Median lehtien gallupit, jotka ovat SDP- ja kokoomuspainotteisia, esim. hesari SDP-mielinen Ylen tapaan, mutta Satakunnan Kansa kokoomuspainotteinen.

      Kyllä välillä on aika saada Maalaisliiton presidentti Suomeen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      52
      5612
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      68
      2661
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1960
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      154
      1796
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      37
      1766
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1733
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1488
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1141
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      80
      1129
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      62
      935
    Aihe